НЕПРАВДА: Новий спікер Повітряних сил ЗСУ був громадянином росії

НЕПРАВДА: Новий спікер Повітряних сил ЗСУ був громадянином росії

31 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
196

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандисти поширюють новину, нібито новопризначений спікер Повітряних Сил ЗСУ Ілля Євлаш мав російське громадянство, а його батько досі мешкає в росії.

Це — неправда. Ілля Євлаш є громадянином України. Немає ніяких доказів того, що його батько проживає у рф.

Скриншот допису

18 березня 2024 року Командування Повітряних сил ЗСУ оголосило, що начальником її служби звʼязків з громадськістю призначений майор Ілля Євлаш. Євлаш народився у місті Мена на Чернігівщині, тож є громадянином України за народженням. Конституція України вказує, що в Україні існує єдине громадянство, отже, подвійне громадянство не визнається законом. Крім того, видається малоймовірним, що спікером одного з видів військ у країні, що воює, стане громадянин (або ексгромадянин) держави-агресора.

Євлаш публічно не розповідав про своїх батьків, утім, стверджував, що після 24 лютого 2022 року кілька разів відвідував батьків у Мені, місті, де він народився. Отже, це означає, що його батько проживає в Україні.

За пошуком за ключовими словами у фейсбуці ми знайшли сторінку користувача на імʼя Олег Евлаш. Пропагандисти стверджують, що ця сторінка належить батьку Іллі Євлаша. На цій сторінці ми знайшли кілька спільних фото чоловіків. У коментарях до посту користувачі натякають, що на світлині зображені батько і син. Спільну світлину чоловіків ми знайшли також і на сторінці Іллі Євлаша в інстаграмі. Все це дозволяє стверджувати, що Олег Евлаш дійсно є батьком спікера ПС ЗСУ Іллі Євлаша.

Ліворуч — світлина з фейсбук-сторінки Олега Євлаша, праворуч — світлина з інстаграм-сторінки Іллі Євлаша

Утім, Олег Євлаш не проживає в росії. На його сторінці у фейсбуці вказано, що місце його проживання — місто Чернігів. На ній дійсно є світлини з геотегами російських міст, які опублікували пропагандисти на колажі. Проте вони були опубліковані до повномасштабного російського вторгнення. З 24 лютого 2022 року Олег Євлаш не публікував світлин, які дозволяли би стверджувати, що він знаходиться в росії. Натомість у 2022-2024 роках він постив фото з Іспанії, Франції, Німеччини та Польщі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний