НЕПРАВДА: Обкладинка американського сатиричного журналу Mad з Байденом та Зеленським

НЕПРАВДА: Обкладинка американського сатиричного журналу Mad з Байденом та Зеленським

21 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
744

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито нову обкладинку американського сатиричного журналу Mad. Пози, в яких зображені президент США Джозеф Байден, очільник України Володимир Зеленський та незмінний талісман журналу Альфред Е. Нойман, — це алюзія на скульптуру «Лаокоон та його сини». Як Лаокоона обвили змії, так президентів скували труби газогону «Північний потік», який нещодавно був пошкоджений у результаті диверсії. Користувачі також вказують, мовляв, рука Зеленського, піднята вгору, символізує нацистське привітання. Ілюстрація супроводжується заголовком: «Звісно це зробив Байден, просто він забув». Автори публікації зазначили, ніби у такий спосіб видання Mad визнало, що за теракт на газопроводі несе відповідальність США.

Насправді журнал Mad ніколи не публікував випусків із такою обкладинкою.

Зображення, яке поширюють у мережі

Скульптура «Лаокоон та його сини». Джерело: Музеї Ватикану

Обкладинка, яку поширюють у мережі, має номер 28. Однак на офіційному сайті випуск з цим номером вийшов під іншою обкладинкою. Цей випуск присвячений 70-річчю журналу.

 

Справжня обкладинка номеру 28

Ба більше, ні на офіційному сайті, ні в соцмережах видання немає випуску з обкладинкою, яку поширюють у мережі.

Раніше ми вже спростовували фейки, ніби видання Charlie Hebdo опублікувало карикатуру з Володимиром Зеленським на похоронах королеви Єлизавети II, а журнал El Jueves опублікував карикатуру про європейських політиків, наляканих відеозверненням володимира путіна.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний