НЕПРАВДА: Обкладинка Charlie Hebdo, на якій зображено падіння української ракети у Польщі

НЕПРАВДА: Обкладинка Charlie Hebdo, на якій зображено падіння української ракети у Польщі

27 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
574

Перевірка фактів у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито нову обкладинку французького сатиричного видання Charlie Hebdo. На карикатурі зображені два поляки, які вказують пальцем на українську ракету та нагадують про Волинську трагедію. 

Однак насправді такої обкладинки не мав жоден із випусків журналу Charlie Hebdo.

Скриншот публікації  та обкладинка, які  поширюють в мережі

На обкладинці журналу вказано, що номер виданий 16 листопада 2022 року. На сайті Charlie Hebdo є розділ Les Unes de Charlie — архів усіх обкладинок журналу. Обкладинки з карикатурою, яку поширюють у мережі, на цій сторінці немає. 

16 листопада 2022 року вийшов новий випуск, проте з іншою карикатурою. На обкладинці зображений французький підприємець та інвестор Вінсент Боллоре з його маріонеткою, як зазначає саме видання.  

Випуск 1582 журналу Charlie Hedebo, 16 листопада 2022 рік 

У розділі з малюнками, опублікованими у журналі, та в офіційному акаунті видання у твіттері, де також публікують карикатури з випусків, немає карикатури із зображенням поляків та ракети. 

Невідомо, хто автор цієї карикатури, однак малюнок не має жодного відношення до журналу Charlie Hebdo.

Раніше ми вже спростували фейк, ніби Charlie Hebdo опублікував випуск із зображенням Зеленського у вигляді собаки на похоронах королеви Єлизавети II.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний