НЕПРАВДА: Обкладинка Charlie Hebdo про блекаут в Україні
Beta

НЕПРАВДА: Обкладинка Charlie Hebdo про блекаут в Україні

27 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
252

Перевірка фактів у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито нову обкладинку сатиричного журналу Charlie Hebdo про блекаут в Україні. На чорному тлі позначено геолокацію Києва з підписом: «Вуаля, ось ми і перейшли на темну сторону». 

Однак насправді такої обкладинки не мав жоден із випусків журналу Charlie Hebdo.

Скриншот допису

На зображенні підробленої обкладинки Charlie Hedebo можна помітити дату та номер випуску 21 жовтня 2022, 1579. На сайті Charlie Hebdo є розділ Les Unes de Charlie — архів усіх обкладинок журналу. Насправді випуск № 1579 вийшов 26 жовтня 2022. На першій сторінці видання зображено Еріка Земмура в труні із підписом «Земмурицид» і поліцейського, який заявляє: «Ультраправі все ще знайдуть його».

Випуск 1579 журналу Charlie Hedebo, 26 жовтня 2022 рік

У розділі з малюнками, опублікованими у журналі, та в офіційному акаунті видання у твітері, де також публікують карикатури з випусків, немає карикатури із зображенням геолокації Києва на чорному фоні. 

Невідомо, хто автор цієї карикатури, однак малюнок не має ніякого відношення до журналу Сharlie Hebdo.

Раніше ми вже спростували фейк, ніби Сharlie Hebdo опублікував випуск із зображенням Володимира Зеленського та Еммануеля Макрона.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний