НЕПРАВДА: Обкладинка Charlie Hebdo про бурятів та Папу Римського

НЕПРАВДА: Обкладинка Charlie Hebdo про бурятів та Папу Римського

26 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
504

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито нову обкладинку французького сатиричного видання Charlie Hebdo. На малюнку зображений Папа Римський, а у підписі йдеться: «Тримайте своїх дітей подалі від жорстоких і небезпечних бурятів».

Це фейк: насправді такої обкладинки не мав жоден із випусків журналу Charlie Hebdo.

Зображення, яке поширюють у мережі

На обкладинці журналу вказано, що це випуск за 30 листопада 2022 року і він має номер 1585. 

Фрагмент фейкової обкладинки з датою та номером випуску

На сайті Charlie Hebdo є розділ Unes — архів усіх обкладинок журналу. Обкладинки з карикатурою, яку поширюють користувачі фейсбука, на цій сторін ці немає. А останній журнал, що вийшов 30 листопада, має номер 1584. Обкладинка справжнього випуску також відрізняється. Вона присвячена Національній асамблеї Франції.

Справжня обкладинка журналу

У розділі з малюнками, опублікованими у журналі, та на офіційному акаунті видання у твіттері, де також публікують карикатури з випусків, немає карикатури з Папою Римським та бурятами.

В інтервʼю журналу America Папа Римський сказав, що буряти та чеченці, які воюють проти України, є одними з найжорстокіших військ. Ймовірно, саме це висловлювання Папи спровокувало хвилю фейкових публікацій, повʼязаних з Папою Римським та бурятами.

Раніше ми вже спростували фотофейки про начебто малюнок Charlie Hebdo про Україну та безвіз, а також про обкладинку з карикатурою на путіна. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний