НЕПРАВДА: Обкладинка Charlie Hebdo з Борисом Джонсоном та Володимиром Зеленським
Beta

НЕПРАВДА: Обкладинка Charlie Hebdo з Борисом Джонсоном та Володимиром Зеленським

25 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
488

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширююють нібито нову обкладинку французького сатиричного видання Charlie Hebdo. На малюнку зображена Велика Британія, яка «випльовує» Бориса Джонсона, та Володимир Зеленський у вигляді собаки з відірваною рукою та символікою полку «Азов». Однак такої обкладинки не мав жоден із випусків журналу Charlie Hebdo.

Зображення, яке поширюють в мережі

На обкладинці журналу вказано, що номер виданий 9 липня 2022 року. На сайті Charlie Hebdo є розділ Unes — архів усіх обкладинок журналу. Обкладинки з карикатурою, яку поширюють користувачі фейсбука, на цій сторінці немає.

Справжні обкладинки видання від 6, 12 та 30 липня

У розділі з малюнками, опублікованими у журналі, та на офіційному акаунті видання у твітері, де також публікують карикатури з випусків, немає карикатури з Джонсоном та Зеленським. 

У випуску видання Charlie Hebdo від 25 травня, присвяченому Україні, були опубліковані роботи український карикатуристів, а кошти, отримані з продажу номеру, редакція сатиричного журналу передала на допомогу Збройним силам України. 

Невідомо, хто автор цієї карикатури, однак ніякого звʼязку малюнок із журналом Сharlie Hebdo не має.

Раніше ми вже спростували фотофейки про начебто малюнок Сharlie Hebdo про Україну та безвіз, а також про обкладинку з карикатурою на путіна.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний