НЕПРАВДА: Обкладинка Charlie Hebdo з українцями, які домальовують нацистське привітання футбольному талісману в Катарі

НЕПРАВДА: Обкладинка Charlie Hebdo з українцями, які домальовують нацистське привітання футбольному талісману в Катарі

29 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
705

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито нову обкладинку французького сатиричного журналу Charlie Hebdo. На карикатурі зображені чоловіки у синьо-жовтому одязі, які пишуть на стіні нацистське привітання. А чоловіки у хіджабах шукають значення цього привітання у словнику та говорять: «Це щось українською». Користувачі, які поширили «обкладинку», вказують, мовляв, спеціальний випуск присвячений тому, що українці домалювали вуса Гітлера футбольному талісману в Катарі.

Утім, ця інформація неправдива.

Скриншот повідомлення

Посольство України в Катарі уже спростувало фейкове відео, яке поширили у мережі 22 листопада. У ньому йдеться про те, що трьох українських футбольних фанатів нібито затримали у Досі напідпитку, коли вони домальовували «гітлерівські» вуса талісману однієї з місцевих футбольних команд та писали нациські привітання. На відео був зазначений логотип катарського медіахолдинку «Al-Jazeera».

Працівники посольства встановили, що за час проведення футбольного мундіалю жоден громадянин України не був затриманий, а у «Al-Jazeera» розповіли, що не робили репортажів щодо затримання українських громадян. Окрім цього, у посольстві зауважили, що відео містить й інші невідповідності — фактологічні та технічні помилки. Наприклад, наприкінці відеоролика немає логотипу «Qatar-2022», який використовується під час демонстрації новин про перебіг світової футбольної першості, а назва стадіону «Al-Bayt» вказана як «El Bait». Ба більше, у відео є кадри нібито з українського фан-сектору, хоча насправді його немає, оскільки національна збірна України не бере участь у чемпіонаті в Досі.

 

Скриншот відео, яке поширюють в мережі 

До того ж Charlie Hebdo не публікували випуск з такою обкладинкою. На обкладинці, яку поширюють у мережі, вказано, що це спеціальний випуск, датований 24 листопада. Утім, на сайті французького журналу останній випуск був опублікований 23 листопада.

Справжня обкладинка Charlie Hebdo 23 листопада

На сайті також представлене паперове видання, створене впродовж жовтня-листопада, присвячене Чемпіонату світу з футболу в Катарі, проте ілюстрація до цього випуску також відрізняється від зображення, яке поширюють у мережі.

 

Випуск Charlie Hebdo присвячений Чемпіонату світу з футболу у Катарі 

Відповідного зображення немає у розділі «Малюнки» на сайті журналу, а на фейсбуці та твіттері видання останні публікації датовані 20 та 23 листопада. Серед них немає обкладинки з українцями та свастикою.

Раніше ми вже спростували фейки, ніби Сharlie Hebdo опублікував карикатуру із Зеленським у вигляді собаки на похоронах королеви Єлизавети II та обкладинку з карикатурою про безвіз та Україну.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний