НЕПРАВДА: Обкладинка іспанського сатиричного журналу El Jueves про український контрнаступ

НЕПРАВДА: Обкладинка іспанського сатиричного журналу El Jueves про український контрнаступ

28 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
330

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито нову обкладинку іспанського сатиричного журналу El Jueves. На карикатурі зображені хробаки біля тіла військового і коментар «Який контрнаступ? Нам ще попередній доїдати». 

Однак насправді такої обкладинки не мав жоден із випусків журналу El Jueves.

Зображення, яке поширюють в мережі

Обкладинки з карикатурою, яку поширюють у мережі, на офіційних сторінках журналу немає. На обкладинці журналу є цифри — 2388 (номер випуску) та штрихкод 02375. Утім, в штрихкоді повинен бути номер журналу такий, як і вгорі обкладинки. Тож невідповідність номера та штрихкоду свідчить про підробку.

Фрагмент фейкової обкладинки з номером

Штрихкод на фейкові обкладинці

Випуски 2388 і 2375 мають інші обкладинки. 2375 — це новорічний випуск, а 2388 — червневий.

Справжні обкладинки номерів 2375 та 2388

У офіційних акаунтах видання у твіттері та фейсбуці, де також публікують карикатури з випусків, немає карикатури про український контрнаступ.

Раніше ми вже спростовували схожі фейки, ніби сатиричний журнал Сharlie Hebdo опублікував карикатуру про Україну та безвіз або обкладинку з карикатурою на путіна.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний