НЕПРАВДА: Очільник МЗС Австрії допускає поступове зняття санкції з росії

НЕПРАВДА: Очільник МЗС Австрії допускає поступове зняття санкції з росії

22 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
553

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Низка російських новинних сайтів поширили інформацію, нібито очільник МЗС Австрії Александер Шалленберг в інтерв`ю газеті Wiener Zeitung припустив, що з часом західні санкції проти росії можна буде скасувати.

Однак це неправда. В інтерв`ю австрійський чиновник запевнив, що серед країн-членів ЄС існує єдність у питанні антиросійських санкцій і змінювати або послаблювати їх ніхто не збирається.

Відповідаючи на питання про можливість послаблення обмежувальних заходів щодо росії в разі поступок з боку путіна, Шалленберг зауважив, що санкції — це гнучкий засіб, але ЄС ще далекий від їх скасування. Він додав, що з кожним днем санкції стають дедалі ефективнішими, російська економіка скочується у рецесію. «Я дуже сподіваюся, що в якийсь момент ми повернемося до точки, коли дипломатія зможе отримати перевагу», — сказав глава МЗС Австрії. Утім, поки військова агресія з боку рф триває, про перемовини говорити рано, тому потрібно набратись терпіння, переконаний політик.

За словами Шалленберга, хоча принцип одноголосності у застосуванні санкцій може бути проблематичним, проте саме він дозволяє продемонструвати єдність. Міністр повідомив, що список осіб, щодо яких будуть застосовані санкції, розширять.

Росія просуває наратив, нібито західні санкції стали тригером для початку продовольчої та енергетичної криз у світі, додав Шалленбергл. Австрійський посадовець назвав це відвертою брехнею, адже немає жодних обмежень на російський газ, їжу чи зерно, а єдиною причиною кризи є напад росії на Україну.

Раніше ми неодноразово спростовували фейки російських медіа про те, що санкції не працюють та більше шкодять Європі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний