НЕПРАВДА: Оголошення про мобілізацію великих порід собак в Україні

НЕПРАВДА: Оголошення про мобілізацію великих порід собак в Україні

27 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
531

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

17 січня 2023 року запорізький колаборант Володимир Рогов опублікував оголошення

в якому йдеться, нібито власники великих порід собак зобов’язані поставити їх на облік «ВСУ». За його словами, такі оголошення розповсюджують на підконтрольних Україні територіях. У разі невиконання вимог власників собак начебто може очікувати кримінальна відповідальність. 

У мережі поширюють й інше оголошення з ідентичним змістом, де вказують, що поставити собак на облік потрібно з 1 лютого 2023 року. Серед порід вказують вівчарок, лабрадорів, боксерів та ротвейлерів. У цьому ж оголошенні вказаний номер телефону — +380 (312) 61-59-85.

Утім, ці оголошення підробили: автори вживають абревіатуру «ВСУ» замість «ЗСУ» та вказують телефон Головного управління Нацполіції у Закарпатській області. 

Скриншот допису

По-перше, в оголошеннях замість абревіатури «ЗСУ» («Збройні сили України» українською) автори вживають «ВСУ» («Вооруженные силы Украины» російською). Номер, який вказаний в одному з оголошень, також можна знайти у мережі. Він належить Головному управлінню Нацполіції у Закарпатській області. Натомість Рогов стверджує, що за телефоном можна звертатися жителям півдня України. 

По-друге, у законі «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не йдеться про мобілізацію тварин, зокрема собак.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний