НЕПРАВДА: Оголошення ПЦУ про перепоховання тіл на кладовищі у Миколаєві

НЕПРАВДА: Оголошення ПЦУ про перепоховання тіл на кладовищі у Миколаєві

28 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
149

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширили відео та фото оголошення на одному з кладовищ Миколаєва нібито від Православної церкви України (ПЦУ), в якому йдеться про те, що «‎поховані тіла за звичаями УПЦ (Української православної церкви) більше не дійсні». Зазначено, що «витрати, пов’язані з перепохованням за новими вимогами церкви, зобов’язані взяти на себе родичі померлого».

Утім, представники ПЦУ заявили, що оголошення є підробкою.

Фото оголошення 

Ймовірно, першоджерелом відео оголошення є ютуб-акаунт, який поширює проросійські меседжі. Оголошення також поширювали в російських ЗМІ та в російськомовному сегменті соціальних мережах. 

На сайті ПЦУ немає інформації про зміну процедури поховання.

VoxCheck звернувся по коментар щодо оголошення до представників ПЦУ. У відповіді пояснили, що документ є підробкою. 

Скриншот відповіді представника ПЦУ

Раніше ми спростували, що ПЦУ поширила оголошення про повторне хрещення парафіян УПЦ. У пресслужбі ПЦУ тоді пояснили, що ПЦУ не проводять перехрещування і загалом не схвалюють цю практику. Натомість зауважили, що представники Московського патріархату почасти мають таку практику. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний