НЕПРАВДА: Онлайн-мапа Light Map для перевірки наявності світла по областях

НЕПРАВДА: Онлайн-мапа Light Map для перевірки наявності світла по областях

28 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
2136

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що для кожної української області створили мапу Light Map, завдяки якій можна дізнатися про наявність чи відсутність електропостачання без доступу до інтернету. Щоб дізнатися про наявність світла у конкретному місті, у дописах пропонують перейти за різними посиланнями на телеграм-канали.

Однак такої карти не існує, автори дописів оманливим способом збільшують кількість підписників телеграм-каналів.

Скриншот допису

Ми вирішили знайти інформацію про мапу Light Map через ключові слова. Пошук не надав відповідних посилань, в яких йшлося би про таку мапу. На офіційному сайті НЕК «Укренерго» та фейсбук-сторінці компанії також немає згадок про Light Map. 

Автори дописів дають посилання на телеграм-канали, де начебто є більш детальна інформація. Проте посилання веде на закритий канал, отримати доступ до якого можна тільки за запитом. Так автори дописів збільшують кількість підписників телеграм-каналів.

Для того, аби дізнатися графіки ймовірних відключень світла, жителі Києва можуть скористатися сайтом постачальника електроенергії Yasno та ДТЕК, Одеси та Дніпра —  сайтом ДТЕК, Київської області — сайтом чи фейсбук-сторінкою ДТЕК. Жителі інших областей можуть переглянути такі графіки на відповідних сайтах обленерго. Наприклад, жителі Чернігова та області можуть переглянути графіки на сайті Чернігівобленерго, жителі Житомирщини — на офіційному сайті Житомиробленерго. Жителі Сумської, Вінницької, Донецької, Луганської та Чернігівської областей можуть скористатися мобільним додатком E-Svitlo.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний