НЕПРАВДА: Оновлений навчальний план в українській школі — фото

НЕПРАВДА: Оновлений навчальний план в українській школі — фото

7 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
678

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють два фото оновленого навчального плану для 10 класу в одній з українських середніх загальноосвітніх шкіл. Згідно з планом, починаючи з березня 2023 року змінюється кількість годин, виділених на різні предмети: скорочується 1 год української мови та 2 год математики на тиждень, також вводиться 3 год вивчення польської мови та збільшуються години (з 2 до 4) фізичної культури. Автори дописів стверджують, що так дітей готують до праці «на полях у Польщі». 

Утім, такого плану не існує: цей документ підробили. 

Скриншоти публікацій

На печатці документу вказано, нібито план затвердила Лубенська загальноосвітня школа I-III ступенів (чітко не видно номер школи, бо його перекриває підпис) Лубенської міської ради Полтавської області. Але сам документ підписаний «План для 10 класів СЗШ №49».

VoxCheck звернувся по коментар до начальника Управління освіти виконавчого комітету Лубенської міської ради Мирослава Костенка. У коментарі він зазначив, що у місті Лубни на Полтавщині немає школи №49, а навчальний план змінювати не збиралися.

Крім цього, у підробленому документі можна помітити інші помилки:

  • Замість слова “Історія” у документі вказали «Исторія» (російською – «История»);
  • Серед навчальних предметів можна помітити «Захист Вітчизни», однак з 2020 року у школах запровадили предмет «Захист України»;
  • Документ нібито підписала Т. В. Кобилянська, яка насправді є директоркою Лубенської школи №3, а не №49. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний