НЕПРАВДА: ООН заявило, що християни, які не визнають ЛГБТ, будуть вилучені з суспільства

НЕПРАВДА: ООН заявило, що християни, які не визнають ЛГБТ, будуть вилучені з суспільства

28 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
653

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито на 53-й сесії Ради ООН з прав людини експерт із захисту від насильства та дискримінації на основі сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності Віктор Мадригал-Борлоз заявив, що християни, які не визнають ЛГБТ, будуть вилучені з суспільства. Він стверджував, що свобода віросповідання може допускатися тільки в тому випадку, якщо віряни повністю приймають ідеологію ЛГБТ і підкоряються порядку денному ООН.

Утім, це неправда. Віктор Мадригал-Борлоз не говорив цього, натомість він наполягав на усуненні дискримінації та підбурення до насильства щодо представників ЛГБТ-спільноти з боку релігійних організацій. 

Скриншот допису

21 червня 2023 року на 53 сесії Ради ООН з прав людини незалежний експерт Віктор Мадригал-Борлоз повідомив, що релігія — це не фіксована парадигма і немає сенсу стверджувати, що вона виступає переважно на підтримку або проти ЛГБТ-спільноти. Тому наратив про несумісність свободи віросповідання з рівними правами для ЛГБТ-спільноти може мати серйозні та негативні наслідки для особистості, гідності та духовності ЛГБТ. 

Скриншот виступу Віктора Мадригал-Борлоза на 53-й сесії Ради ООН з прав людини 

«У деяких випадках релігійні наративи навмисно використовувалися для виправдання насильства та дискримінації — часто всупереч доктрині цих конфесій, а також за рамками права на свободу релігії чи переконань», — сказав фахівець. Він також висловив думку, що релігійні лідери розпалюють нетерпимість та ненависть до представників ЛГБТ-спільноти, представляючи їх як загрозу «традиційній» сім’ї, а також інтерпретуючи релігійні доктрини таким чином, що вони заохочують насильство і дискримінацію проти гомосексуальності чи гендерної невідповідності.

Мадригал-Борлоз зазначив, що представників ЛГБТ часто маргіналізують, стигматизують і виключають з релігійних громад через те, ким вони є, що може призвести до депресії та навіть суїциду. «Право на свободу релігії або переконань є щитом для захисту законного прояву особистих переконань. Воно також є захистом права не бути частиною певної віри або не зазнавати порушення прав людини, які ним (правом на свободу) виправдовуються», — заявив посадовець.

Експерт також вказав, що сповідувати певну релігію мають право усі, включно з людьми з різною сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю. Однак Мадригал-Борлоз не говорив, що християн або представників інших релігій варто вилучити з суспільства, якщо вони не визнають права ЛГБТ. Він також не говорив, що свобода віросповідання можлива лише за умови дотримання «ідеології ЛГБТ». Ба більше фахівець повідомив, що існує багато релігійних течій, які приймають представників ЛГБТ, та закликав звернути увагу на них.

У звіті, в якому Мадригал-Борлоз досліджував зв’язок між правом на свободу релігії, переконань і правами ЛГБТ жити без насильства та дискримінації, також немає подібних тез. Навпаки, автор дійшов висновку, що релігія та ЛГБТ-спільнота можуть гармонійно співіснувати. Оскільки свобода віросповідання забезпечує реалізацію прав представників ЛГБТ.

Також у звіті пропонується вести діалог з релігійними спільнотами, заохочувати їх розглядати інклюзивні підходи, які сприятимуть участі та визнанню ЛГБТ та закликати лідерів релігійних інституцій використовувати свій моральний статус для запобігання та боротьби з насильством і дискримінацією щодо ЛГБТ.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний