НЕПРАВДА: Останні слова Володимира Жириновського про перемогу росії

НЕПРАВДА: Останні слова Володимира Жириновського про перемогу росії

27 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
6820

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, ніби в останньому своєму виступі Володимир Жириновський, лідер російської партії ЛДПР, сказав такі слова: «Росія переможе, і нехай я помру, якщо брешу!» («Россия победит, и пусть я сдохну, если вру!»). Разом із цією цитатою часто розповсюджують фото Жириновського з назвою видання Forbes.

Скриншот допису, який поширюють у Facebook

Проте в останніх публічних виступах Жириновський такого не говорив. Також у відкритих джерелах немає інформації, що він так висловлювався у попередні роки.

Про смерть російського політика стало відомо 6 квітня 2022 року. Щонайменше з 9 лютого 2022 року та до самої смерті він перебував у важкому стані в лікарні та не мав можливості публічно виступати. Отже, «останні слова Жириновського про росію» мали би прозвучати наприкінці січня або на початку лютого 2022 року.

Останні російські медіа, яким Жириновський давав коментарі, — це «Соловьев Live» (27 січня), «Комсомольская правда» (28 січня) та «ЛДПР ТВ» (8 лютого). Також Жириновський або його помічники активно вели акаунти в телеграмі та фейсбуці. У жодному зі згаданих джерел немає слів політика про перемогу росії та власну смерть.

Крім того, у відкритих джерелах немає свідчень, що Жириновський казав такі слова до 2022 року.

Фото Жириновського, яке використовують у дописах, теж не має відношення до його останніх виступів. Це зображення дійсно опублікували у статті російського видання Forbes 6 квітня 2022 року, одразу після повідомлень про смерть політика. Проте Forbes не поширювало інформацію про «останні слова Жириновського». Саме фото зробили ще 12 червня 2020 року.

Оригінальне фото, 12 червня 2020 року. Джерело — ТАСС

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний