НЕПРАВДА: Пандемії COVID-19 немає, карантинні заходи, маски та ПЛР-тести – безглузді | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Пандемії COVID-19 немає, карантинні заходи, маски та ПЛР-тести – безглузді

23 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
1837

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

У мережі поширюється інформація, що начебто новий коронавірус – це лише вигадка та засіб маніпуляції людьми. Утім, твердження, які наводить автор посту, не ґрунтуються на підтверджених фактах. 

Соціальна дистанція, карантинні заходи та дотримання правил гігієни допомагають зупинити поширення вірусу.

Соціальна дистанція потрібна для того, щоб уповільнити розповсюдження вірусу та зменшити кількість інфікованих, оскільки зараження може відбутися від безсимптомних носіїв інфекції або тих, хто перебуває на досимптомнії стадії захворювання. 

Переважно, новий коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини. Саме тому у ВООЗ закликають зберігати соціальну дистанцію, щоб зменшити поширення вірусу.

Детальніше про важливість соціального дистанціювання ми писали тут.

ВООЗ також рекомендує запровадження та дотримання карантинних заходів для уповільнення розповсюдження вірусу та інфікування людей. 

Дослідження, у якому були зібрані дані 129 країн, виявило, що карантинні заходи допомогли згладити так звану «пандемічну криву» – тобто знизити кількість інфікованих, які хворіють одночасно, що створює ризики перевантаження медичної системи і зростання летальності хвороби через те, що не всі хворі можуть отримати своєчасну медичну допомогу. 

Більше досліджень, які доводять ефективність карантину, ми наводили у цьому матеріалі.

Дотримання гігієнічних норм також є важливим. Аби убезпечити себе від зараження слід регулярно мити руки з милом, прикриватися серветкою чи ліктем під час кашлю та не торкатися обличчя руками.

ПЛР-тести допомагають виявити випадки інфікування новим коронавірусом.

Своєчасне тестування та виявлення коронавірусу дає змогу людині вчасно звернутися по допомогу та уникнути складного перебігу хвороби. Натомість якщо не виявити коронавірус, людина може стати джерелом зараження для інших, зокрема тих самих груп ризику, які з вищою ймовірністю перенесуть COVID-19 у складній формі. Тези про ПЛР-тести ми вже перевіряли у попередніх матеріалах, а як працює ПЛР-тест розповідали у цьому відео.

Пандемія COVID-19 є реальною.

Згідно з визначенням ВООЗ, пандемія — це епідемія, що відбувається по всьому світу або охоплює велику кількість території, перетинаючи державні кордони та вражаючи значну кількість людей. 

11 березня через те, що COVID-19 поширився у світовому масштабі, ВООЗ оголосила пандемію. Тоді було понад 118 тис. підтверджених випадків захворювання та понад 4 тисячі смертей. Наразі (15 жовтня) у світі зареєстровано 38,4 млн інфікованих та понад 1 млн смертей.

Новий коронавірус є більш небезпечним за звичайний сезонний грип.

Вірус SARS-CoV-2 є набагато більш заразним, ніж звичайні віруси ГРЗ. Це призводить до того, що при відсутності вакцини та ефективних засобів лікування і профілактики він схильний поширюватися масово і неконтрольовано, перетворюючи навіть маленький відсоток смертності на значну кількість жертв що й становить його основну небезпеку відносно звичайних спалахів ГРЗ (наприклад, сезонного грипу).

Детальніше про те, чим новий коронавірус відрізняється від ГРЗ, ми писали у попередніх матеріалах.

Маски – це не засіб примусу, підпорядкування чи дурості. Маски захищають від зараження вірусом.

Фейки, пов’язані із носінням масок ми неодноразово спростовували (тут, тут, тут і тут).

Останні дослідження підтверджують ефективність масок. Науковці наголошують, що маски зменшують шанси передачі і зараження новим коронавірусом. Є дослідження, які показують, що маски можуть зменшити ступінь важкості інфекції, якщо людина все ж таки заражається. Маски фільтрують вірусні частинки і, таким чином, зменшують їхню кількість в організмі.

При цьому слід не забувати, що маски потрібно носити правильно.

  • Перед тим, як одягати маску, потрібно продезінфікувати руки.
  • Маска повинна щільно прилягати до обличчя та закривати рот та ніс.
  • Не можна торкатись до маски руками. Якщо раптом торкнулись до маски – помийте руки.
  • Змінювати маску потрібно кожні 2-3 години або коли вона стане вологою.
  • Не можна повторно використовувати одноразові маски.
  • Не забувайте мити руки після того, як зняли маску.

Мутація нового коронавірусу не означає, що будь-яка вакцина проти нього буде недієвою.

Ми вже розбирали тези про мутації вірусу, зокрема тут, тут і тут. Мутації для вірусів – звичне явище. І у більшості випадків вони непомітні та не мають впливу на характеристики вірусу. 

Внаслідок еволюції вірус може отримати стійкість до вакцини, однак цей процес часто потребує тривалого часу. Вакцини проти вірусів РНК (до яких відноситься і SARS-CoV-2), а саме жовтої лихоманки, кору та свинки, були розроблені протягом 30-х — 70-х років минулого століття і все ще мають високу ефективність. Ці віруси мутують так само швидко чи навіть швидше, ніж коронавіруси. 

Науковці публікують докази того, що новий коронавірус мутує. Однак незважаючи на це, він демонструє низьку швидкість мутацій. Дослідники мутацій нового коронавірусу вважають це позитивною новиною для розробки вакцини від SARS-CoV-2. 

Хоча перекис водню ефективний у боротьбі з деякими мікробами, цей засіб не захистить від SARS-CoV-2.

Дослідження не підтвердили дієвість перекису водню при боротьбі з новим коронавірусом. 

До того ж якщо ж 3%-ий розчин перекису водню потрапить на слизову оболонку, це може викликати подразнення. Ба більше, ефективність перекису водню у дезінфекції відкритих ран досі є сумнівною.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний