НЕПРАВДА: Пандемії немає, а COVID-19 вражає лише старих і хворих | VoxUkraine
Beta

НЕПРАВДА: Пандемії немає, а COVID-19 вражає лише старих і хворих

11 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
1585

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що коронапсихоз тримається на міфах про нереальну пандемію, не страшний коронавірус, що вражає лише старих людей, а маски абсолютно неефективні для боротьби проти COVID-19. 

Проте, це не так.

Пандемія реальна.

Чіткого визначення пандемії у ВООЗ немає. Утім, є опис, що таке пандемія, із якого можна тлумачити значення терміну. Так, пандемія — це епідемія, що охоплює більшість країн світу і/або поширюється у міжнародних масштабах, вражаючи значну кількість людей. Варто розуміти, що «пандемія» не говорить про серйозність захворювання, а лише про те, наскільки хвороба поширена.

Враховуючи, що вірус почав стрімко поширюватись, а ліків та вакцини від COVID-19 немає досі, 11 березня ВООЗ оголосила пандемію. Тоді було понад 118 тисяч підтверджених випадків захворювання та понад 4 тисячі смертей. 

До того ж, ВООЗ приймає рішення на основі рекомендацій спеціалістів.

Ситуація в Італії була надзвичайно складною.

Військові вантажівки в Бергамо, Італія справді забирали труни з тілами померлих за межі міста через нестачу місць в моргах та в крематоріях. 

За даними звіту державної італійської організації EpiCentro — 99,2% (у віці 60-69 років) та 82% (у віці до 49 років) людей, які померли і мали позитивний тест на SARS-CoV-2, померли безпосередньо від COVID-19.

В Італії надлишкова смертність у березні 2020 року становила 15 тисяч смертей, а у квітні 2,5 тисячі смертей. Багато людей не отримали належної допомоги або навіть результатів тесту на COVID-19 через надмірне навантаження на медичну систему.

Крім того, у семи найбільш постраждалих регіонах Італії за перший місяць з початку спалаху COVID-19, показники щоденної смертності втричі перевищували «нормальні» середні показники смертності за попередні 5 років. Деякі італійські вчені звертають увагу, що кількість аномальних смертей в різних регіонах Італії збільшилась у 4-10 разів за час пандемії коронавірусу. 

Порівнювати смертність від коронавірусу та з інших причин, зокрема, від алкоголю і тютюну, некоректно.

Некоректно порівнювати смертність від неінфекційних хвороб та факторів, які залежать від середовища, способу життя чи індивідуальних особливостей людини з інфекційними і вірусними хворобами, які передаються від людини до людини. Без вакцини чи ефективних засобів лікування коронавірус здатен поширюватися масово і неконтрольовано, в той час, як смертність від негативних наслідків тютюнокуріння чи вживання алкоголю є більш сталою в часі і не впливає на ризики смертності серед людей, які не вживають алкоголю чи тютюну.

Хворіють COVID-19 і помирають від нього не лише старі люди.

Хвороба може протікати з ускладненнями навіть у молодих і здорових людей

У Великій Британії посилені протиепідемічні заходи вводили внаслідок стрімкого поширення вірусу, а не через «всенародний психоз».

До того ж, у Великобританії запізно ввели обмеження, тому отримали значні показники смертності.

Не лише респіратори й захисні костюми допомагають боротись з COVID-19, а й звичайні маски.

Основна функція масок – обмежити поширення вірусу. Вони ефективно запобігають розповсюдженню вірусів. Детальніше про це ми писали тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний