НЕПРАВДА: Папа Римський привітав путіна з перемогою на виборах

НЕПРАВДА: Папа Римський привітав путіна з перемогою на виборах

26 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
601

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про те, що Папа Римський Франциск нібито привітав владіміра путіна з перемогою на виборах. «А це означає що? Що вибори в росії визнані мільярдом католиків у всьому світі», — коментують пропагандисти.

Проте це — неправда. На офіційних інформаційних порталах Святого Престолу відсутні будь-які повідомлення про привітання, а новину поширило російське пропагандистське медіа.

Скриншот допису

Вперше про новину повідомили у пропагандистському ЗМІ «РИА Новости», яке своєю чергою посилається на слова голови Світової спілки старовірів Леоніда Севастьянова. Світова спілка старовірів «Русская вера» — російська громадська організація, декларованою метою якої є захист старовірів та старообрядницьких громад. Леонід Севастьянов, засновник об’єднання та постійний член комісії старообрядних парафій у складі РПЦ, відомий пропагандою ідей «російського світу». Зокрема, він став режисером документального фільму «Русский мир», у якому змалював велич «російської цивілізації». 

Згодом інформація про привітання надійшла до пресслужби Святого Престолу, яка спростовувала чутки у коментарі Catholic News Service. Пропагандисти «РИА Новости» визнали, що раніше поширена ними новина виявилася неправдивою.

На офіційному вебсайті Святого Престолу та інформаційному порталі Ватикану відсутні будь-які повідомлення про привітання Папою Римським російського диктатора. Папа Франциск також не вітав путіна з «переобранням» у соцмережах

Теза про визнання «виборів» у росії мільярдом католиків у всьому світі теж не відповідає дійсності. У світі налічується понад 1,3 мільярда католиків. Найбільше католиків проживає на Американському континенті — близько 48% католицького населення світу. Проте «перемогу» путіна святкували тільки ті лідери країн Латинської Америки, які виступають проти США — лідери Венесуели, КубиБолівії, Гондурасу та Нікарагуа. Сполучені Штати та Канада визнали вибори недемократичними, як і низка країн Європи, де частка представників цієї конфесії сягає 21% від католицького населення світу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний