Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, нібито перед смертю Папа Римський Франциск зробив «скандальну заяву» про Україну.
Утім, це неправда. Папа Римський Франциск не робив жодної скандальної заяви про Україну перед смертю. У великодньому посланні він побажав Україні справедливого і тривалого миру.
Скриншот публікації
Папа Римський Франциск (справжнє ім’я — Хорхе Маріо Бергольйо) очолював Католицьку церкву з 13 березня 2013 року, ставши першим понтифіком із Латинської Америки на цьому посту. 21 квітня 2025 року у віці 88 років Понтифік помер від інсульту та незворотного серцево-судинного колапсу.
20 квітня 2025 року архиєпископ Дієґо Равеллі зачитав великоднє послання Папи Франциска, в якому він, зокрема, згадав Україну. У посланні понтифіка не було жодних скандальних заяв. У ньому він побажав Україні справедливого і тривалого миру: «Нехай же Воскреслий принесе пасхальний дар миру в стражденну Україну та заохотить усі залучені сторони й надалі докладати зусилля, спрямовані на досягнення справедливого і тривалого миру».
Наступного дня Ватикан оприлюднив заповіт Папи, у якому також немає жодних скандальних заяв щодо України. У ньому Папа Франциск просить поховати його в Папській базиліці Пресвятої Діви Марії. У заповіті він не коментував міжнародну політику.
У фейсбук-постах використали клікбейт — метод, в якому використовують «гучні», емоційні заголовки, зазвичай не підтверджені жодними фактами. Мета клікбейтів — збільшити кількість аудиторії.
Раніше ми спростували інформацію, нібито наступним Папою Римським стане українець.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний