НЕПРАВДА: Перша хвиля коронавірусу – звичайний грип, а 5G шкодить організму | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Перша хвиля коронавірусу – звичайний грип, а 5G шкодить організму

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
17 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
734

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що 5G завдає непоправної шкоди організму людини, а частота покриття порушує роботу гемоглобіну, що призводить до кисневої недостатності. 

Крім того, автори фейку зазначають, що перша хвиля коронавірусу була звичайним грипом. А справжньою причиною смертей під час другої хвилі COVID-19 буде 5G.

Проте, це фейк. Його, до речі, також спростовували незалежні фактчекери з Science Feedback.

Ми неодноразово спростовували фейки про шкоду 5G для людей (наприклад, тут і тут).

ВООЗ стверджує, що після численних досліджень не було зафіксовано впливу 5G випромінювання на людський організм, крім незначного підвищення температури тіла. 

Дослідження Єврокомісії показує, що у міських районах, де встановлять антени 5G і де досі використовують 4G антени, загальний рівень впливу випромінювання помірно зросте, але все рівно буде у 50 разів нижчим за рівень, коли випромінювання впливає на організм людини. До того ж, коли перестануть використовувати 4G антени, рівень випромінювання зменшиться.

Немає жодних підтверджень тому, що електромагнітні хвилі, які використовуються для передачі даних, можуть змінювати структуру та функції гемоглобіну.

5G немає зв’язку з COVID-19 та не спричиняє смерті.

COVID-19 небезпечніший, ніж звичайний грип. Про це ми вже писали тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний