НЕПРАВДА: Перша українська пілотеса літає на F-16

НЕПРАВДА: Перша українська пілотеса літає на F-16

26 Січня 2024
FacebookTwitterTelegram
915

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, як нібито перша українська пілотеса літає на F-16. У пості стверджують, що жінка успішно пройшла навчання та воюватиме на винищувачі F-16.

Утім, це — неправда. Жінкою на відео є американка Медісон Марш. Пілотеса не буде воювати в Україні на винищувачі F-16.

Скриншот публікації

Зворотний пошук у Google показав, що жінка у літаку F-16 — це американка Медісон Марш, випускниця Академії Повітряних сил США. 

У своєму офіційному профілі в інстаграмі Медісон опублікувала серію фото з тренувань на винищувачі F-16. На одному з фото видно справжній шеврон і частину напису, ймовірно «Міс Колорадо» — у березні 2023 року жінку обрали представницею від штату Колорадо на конкурс «Міс Америка», де вона вже у січні здобула перемогу.  

Оригінальне фото. Джерело: Stars and Stripes

На відео, опублікованому 6 січня 2024 року, американка здійснює тренувальний політ на авіабазі Нелліс в штаті Невада. Утім, пілотеса не заявляла про свої наміри воювати в Україні. Таких повідомлень також немає в жодних надійних західних та українських виданнях. На початку повномасштабного вторгнення Президент США Джо Байден висловив офіційну позицію США щодо війни в Україні — американські війська не братимуть участь у війні з росією на території України.

Надійні західні та українські джерела не публікували фото з тренувань українських пілотів на F-16. Натомість Повітряні сили ЗСУ опублікували відео на своєму офіційному ютуб-каналі, як українські пілоти опановують винищувачі F-16 на симуляторі. 

На пресбрифінгу 4 січня 2024 року спікер Пентагону Патрік Райдер зазначив, що чітких дат для надання літаків немає — навчання може тривати від 5 до 8 місяців. За словами Юрія Ігната, підготовка пілотів до пересадки на F-16 у Британії може тривати до 2-х років, а у США, імовірно, до кінця 2024 року. У Данії українські пілоти вже тренуються на винищувачах, очікується, що саме звідти літаки приїдуть найшвидше.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний