НЕПРАВДА: Під час демонтажу бюст Пушкіна впав на працівника комунального підприємства та вбив його

НЕПРАВДА: Під час демонтажу бюст Пушкіна впав на працівника комунального підприємства та вбив його

27 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
259

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито під час демонтажу пам’ятника Олександру Пушкіну в Житомирі бюст поета впав та убив одного з працівників комунального підприємства. Жодних фото чи відео, які це підтверджують, або ім’я постраждалого російські та білоруські медіа не вказують.

Ця інформація неправдива. 11 листопада погруддя Олександра Пушкіна за рішенням міського голови Житомира Сергія Сухомлина демонтували, міська влада Житомира не повідомляла про постраждалих під час робіт.

Працівники комунальної служби почали роботу о 5 годині ранку та протягом 15 хвилин демонтували напис та погруддя. Короткий сюжет про це опублікувало «Суспільне».

Фото демонтажу пам’ятника О.Пушкіну 11 листопада у Житомирі. Джерело: Суспільне

На кадрах видно, що демонтаж пройшов без жертв. Сергій Сухомлин повідомив, що зараз пам’ятник Пушкіну зберігається на території одного з комунальних підприємств Житомира.

Повідомлень про постраждалого під час демонтажу працівника немає ні на сторінці у фейсбуці мера міста Сергія Сухомлина, ні на сайті Житомирської ОДА.

9 листопада очільник Житомира Сергій Сухомлин провів опитування у фейсбуці, що варто зробити з пам’ятником російському поету: обміняти його на українських військовополонених чи віддати в музей. 10 листопада мер повідомив, що рішення про демонтаж пам`ятника уже ухвалили і найближчим часом його виконають.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний