НЕПРАВДА: Під час розрахунку прожиткового мінімуму не враховують житлово-комунальні послуги

НЕПРАВДА: Під час розрахунку прожиткового мінімуму не враховують житлово-комунальні послуги

30 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
905

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито під час розрахунку мінімального прожиткового мінімуму в Україні не враховують оплату житлово-комунальних послуг.

Фото з допису

Проте, це — неправда. При встановленні прожиткового мінімуму враховують оплату житлово-комунальних послуг.

Фактично в Україні є два різних прожиткових мінімуми: законодавчо встановлений прожитковий мінімум, що визначається Законом України “Про Державний бюджет України” (а також його види залежно від категорій громадян, наприклад, для тих, хто втратив працездатність або для дітей до 6 років), та фактичний його рівень, що розраховує Міністерство соціальної політики. 

Законодавчо встановлений прожитковий мінімум

Прожитковий мінімум, який визначається законом про держбюджет, розраховується на основі Закону України “Про прожитковий мінімум”. У ньому зазначено, що прожитковий мінімум розраховується на основі мінімального набору продуктів харчування, непродовольчих товарів та послуг. До послуг належать: житлово-комунальні, транспортні, побутові послуги, послуги зв’язку, закладів культури, освіти, охорони здоров’я та інші.

Згідно з цим Законом, під час розрахунку прожиткового мінімуму враховують послуги з водопостачання, теплопостачання, електропостачання, водовідведення, утримання та експлуатації житла та прибудинкових територій, сміттєзбирання та утримання ліфтів.

Фактичний прожитковий мінімум

Методика розрахунку фактичного прожиткового мінімуму встановлена в Наказі №109/95/157 від 17 травня 2000 року “Про затвердження Методики визначення прожиткового мінімуму на одну особу та для осіб, які відносяться до основних соціальних і демографічних груп населення”.

Цей прожитковий мінімум розраховують на основі вартості набору продуктів харчування, набору непродовольчих товарів та набору послуг. У пункті 2.3 (Розрахунок вартості набору послуг) є підпункти про розрахунок вартості житлово-комунальних послуг: користування житлом (пункт 2.3.1.1), водопостачання (пункт 2.3.1.2), теплопостачання (2.3.1.3), газопостачання (пункт 2.3.1.4) та електроенергія (пункт 2.3.1.5).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний