НЕПРАВДА: Під час візиту до Нідерландів Володимира Зеленського проігнорували та не потиснули йому руку

НЕПРАВДА: Під час візиту до Нідерландів Володимира Зеленського проігнорували та не потиснули йому руку

27 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
243

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, де нібито під час візиту до Нідерландів військовий проігнорував Володимира Зеленського та не потис йому руку. 

Пропагандисти використали кадри з відео вже після того, як військовий привітався із Зеленським. 

Скриншот допису 

За ключовими словами ми знайшли відео, яке використали для фейку. Це кадри візиту Володимира Зеленського на військову базу ВПС Нідерландів 4 травня 2023 року, де він ознайомився з озброєнням, яке передають Україні. Через невдалий монтаж справді здається, що військовий не привітався з Президентом України.

Проте нам вдалося знайти відео цього візиту, але з іншого ракурсу. На ньому чітко видно привітання з Зеленським: спочатку нідерландський військовий вітається з українським президентом, а вже потім — із прем’єр-міністром Нідерландів.

Вгорі — привітання військового з Володимиром Зеленським, внизу — з премʼєр-міністром Нідерландів Марком Рютте. Джерело: AP Archive

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний