НЕПРАВДА: Під час воєнного стану заборонено підіймати тарифи на електроенергію — закон №2479-IX

НЕПРАВДА: Під час воєнного стану заборонено підіймати тарифи на електроенергію — закон №2479-IX

14 Червня 2024
FacebookTwitterTelegram
2071

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що Володимир Зеленський підписав закон №2479-IX, який нібито вводить мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги для населення на час бойових дій та на пів року після їх завершення.

Утім, це — неправда. Закон №2479-IX не забороняє підіймати тарифи на електроенергію. Мораторій діє на підвищення тарифів на газ, опалення та гарячу воду.

Скриншот публікації

18 серпня 2022 року президент дійсно підписав закон №2479-IX, що регулює відносини на ринку природного газу та у сфері теплопостачання. Згідно з законом, в Україні на період дії воєнного стану та шести місяців після його закінчення діятиме мораторій на підвищення тарифів на теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання) та послуги з постачання гарячої води для всіх категорій споживачів. Тобто мораторій діє лише на газ, опалення, гарячу воду, а не на електроенергію.

Рішення про здорожчання електрики для населення прийняв Кабмін. На засіданні 31 травня затвердили новий тариф 4,32 грн за кВт-год. Як наголосив міністр енергетики Герман Глущенко, підвищення тарифу на електроенергію – «складний, але необхідний крок», адже держава не має можливості утримувати наднизьку пільгову ціну для всіх споживачів, особливо після нових російських обстрілів енергетики.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний