НЕПРАВДА: Пілот випустив випаровувач хімтрейла у терміналі аеропорту

НЕПРАВДА: Пілот випустив випаровувач хімтрейла у терміналі аеропорту

16 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
876

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому пілот нібито випустив випаровувач хімтрейла у терміналі аеропорту.

Скриншот допису

Однак, це — неправда. Раніше це спростовували незалежні фактчекери з France 24 — Les Observateurs та dpa Deutsche Presse-Agentur GmbH.

На відео зображено літак авіакомпанії “Japan Airlines”, її логотип можна помітити на хвості літака. 

Логотип авіакомпанії “Japan Airlines”  

На ідентичному відео в YouTube також можна побачити його номер: JA8589. 

Скриншот відео горіння двигуна літака авіакомпанії “Japan Airlines”, на хвості вказано номер літака

Ймовірно, фото зроблено у аеропорту Ханеда, неподалік від Токіо, в одному з кафе.

Злітно-посадкова смуга аеропорту Ханеда, Токіо, вид з кафе 

Згідно з підписом до ідентичного відео в YouTube, причиною появи диму є горіння масла в невеликому двигуні (APU), який використовують для вироблення електроенергії, коли двигуни літака не працюють. Авіакомпанія повідомила dpa, що витік олії міг бути причиною несправності двигуна APU, але згодом його відремонтували.

Йоріс Мелкерт (Joris Melkert), авіаційний спеціаліст факультету аерокосмічної техніки Делфтського технічного університету у Нідерландах, повідомив dpa, що колір диму є ознакою горіння масла, яке, ймовірно, залишилося у двигуні APU після технічного обслуговування. Ідентичну причину появи диму назвав і Бертранд Вілмер (Bertrand Wilmer), експерт з розслідування авіакатастроф. Також Йоріс Мелкер додав, що це явище не є винятковим, тому персонал зберігає спокій. Він зазначив, що літакам, які дійсно розпилюють хімічні речовини (наприклад, пестициди на сільськогосподарські угіддя), прикріплюють вантаж під крилами, а не в хвіст, оскільки так можна розпили більшу територію. 

Літак, який розпилює пестициди на горох

Раніше ми спростовували те, що за допомогою хімтрейлів людей нібито заражають вірусами та літаки начебто розпилюють отруйні речовини, які спричиняють COVID-19.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний