НЕПРАВДА: Після підриву Каховської ГЕС у Києві утворилися черги на заправках

НЕПРАВДА: Після підриву Каховської ГЕС у Києві утворилися черги на заправках

28 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
154

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 6 червня 2023 року в мережі поширюють відео, у підписі до якого вказано, що після підриву Каховської ГЕС у Києві утворилися черги на заправках. А люди намагаються виїхати з міста, побоюючись, що росіяни підірвуть також і Київську ГЕС.

Утім, це неправда. 

Скриншот повідомлення

За зворотним пошуком по фото у Google Images ми знайшли фото з цієї ж заправки, датоване 30 квітня 2022 року на новинному сайті «Українські новини». У статті йшлося про те, що в Києві закінчується бензин та інше пальне через цілеспрямовані російські атаки на нафтобази. 

На те, що це та ж автозаправна станція (АЗС), що й на відео, вказують багатоповерхівка праворуч, мийка «Мой Car» біля заправки та ідентичне розташування дерев. 

1 фото — скриншот статті «Українських новин»; 2,3 фото — скриншоти відео з мережі

До того ж 6 червня 2023 року у Києві була тепла погода, температура повітря досягала 25-26℃ удень. У той час як чоловіки на відео одягнені у весняні куртки.

Скриншот допису, який поширили у мережі

Про «величезні черги» на заправках в Києві або інших областях у червні також не повідомляло жодне українське медіа. Натомість цю інформацію активно поширювали російські анонімні телеграм-канали та користувачі у соцмережах «Вконтакте» та «Однокласники». Перше поширення допису ми зафіксували у телеграм-каналі «Гагаузкая Республика».

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний