НЕПРАВДА: Після підриву Кримського моста на виїзді з Києва утворився затор у 25 кілометрів — відео

НЕПРАВДА: Після підриву Кримського моста на виїзді з Києва утворився затор у 25 кілометрів — відео

31 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
349

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських телеграм-каналах та медіа поширюють відео, на якому нібито помітно затор з автомобілів у 25 км на виїзді з Києва у сторону заходу України. Затор утворився начебто через страх ракетного обстрілу після підриву Кримського моста. 

Інформація про затор — неправдива. Відео з’явилося у мережі ще 22 серпня 2022 року. 

Скриншот допису

За зворотним пошуком фото у Google ми знайшли лише нещодавні публікації відео. Пошук через TinEye та Bing також не дав жодних результатів.

Тому ми використали заблокований в Україні пошуковик Yandex. За його допомогою нам вдалося з’ясувати, що це відео поширювали ще 22 серпня 2022 року. Російські пропагандисти пояснювали великий потік автомобілів страхом людей перед можливими російськими ракетними обстрілами на День Незалежності України. 

Скриншот допису

Також ми перевірили метадані відео та виявили, що його записали 21 серпня 2022 року. 

Метадані відео

У твіттері ми знайшли пост, де це відео опублікували 18 липня 2023 року як спогад подій 21 серпня 2022 року. Тоді йшлося, що це відео демонструє затор у Київ, а не з нього. 

Відео зі спогадом подій 21 серпня 2022 року

Також ми знайшли це ж відео в інстаграм-акаунті «dtp.kiev.ua», його опублікували 21 серпня 2022 року. У дописі також вказано, що це затор у Київ, оскільки люди хочуть потрапити до столиці перед початком комендантської години.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний