НЕПРАВДА: Після приходу ЗСУ в місті Берислав зникло опалення, водо- та електропостачання

НЕПРАВДА: Після приходу ЗСУ в місті Берислав зникло опалення, водо- та електропостачання

30 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
685

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото, на якому люди набирають у бутлі воду з річки. У дописі зазначено, ніби «так виглядає місто Берислав після приходу ЗСУ». Автори вказують, що у деокупованому місті Херсонської області відсутнє опалення, водопостачання, електроенергія є лише у обласній лікарні, каналізація не працює. Вкінці пишуть, що «Берислав чекає голод».

Утім, електроенергія, водопостачання та опалення зникли у Бериславі не після звільнення міста українськими військовими, а перед відступом російських солдатів із Херсонської області.

Скриншот повідомлення

Місто Берислав — районний центр Бериславського району Херсонської області, який росіяни захопили на початку березня.

7 листопада голова районної військової адміністрації Володимир Літвінов повідомляв, що солдати рф підірвали високовольтні лінії електропередач, унаслідок чого місто та декілька населених пунктів району залишились без електропостачання. «Води питної теж немає, немає світла і не працюють помпи. Опалення, на жаль, теж немає», — заявив Літвінов.

11 листопада бійці ССО та підрозділу «Карлсон» звільнили Берислав. Володимир Літвінов розповів, що російські військові при відході замінували об’єкти критичної інфраструктури, житлові будинки, медичні заклади та заклади освіти, лісосмуги. Окрім цього, за словами посадовця, ворог продовжує обстріли деокупованого Бериславського району, що значно ускладнює процес із розмінування об’єктів критичної інфраструктури

Скриншот з ютуб-каналу спецпідрозділу «Карлсон» у звільненому Бериславі

Влада Бериславської районної адміністрації вже відзвітувала про надання гуманітарної допомоги жителям міста. У місті почав працювати «Пункт незламності». За повідомленням Мінітеграції, до деокупованої Херсонської області регулярно надходять гуманітарні вантажі від міжнародних організацій. Окрім цього, жителям звільнених територій почали виплачувати пенсії за листопад. 

14 листопада Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук розповів, що відновлення ліній електропередач з Дніпропетровщини до звільненої частини Херсонщини через значні пошкодження буде тривати мінімум два-три тижні. 26 листопада у ДТЕК заявили, що за 9 днів енергетики вже відновили більше 30 км електроліній на півночі Херсонської області.

17 листопада мобільний оператор компанія «Vodafone Україна» за допомогою Starlink відновив мережу в Бериславі.

Однак ситуація у місті досі залишається складною. Голова районної військової адміністрації закликав мешканців Берислава евакуюватись у більш безпечний регіон. Із такими ж закликами виступила віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний