НЕПРАВДА: Після вакцинації померли військовослужбовці на Сході | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Після вакцинації померли військовослужбовці на Сході

3 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
550

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що начебто після вакцинації 1 березня померло двоє військовослужбовців на Сході.

Допис, який поширюють у Facebook

 

Утім, немає підстав стверджувати про смерті військовослужбовців внаслідок вакцинації

У районі проведення ООС вакцинацію від COVID-19 розпочали 25 лютого 2021 року. Наголошують, що вакцинація – цілком добровільна. 

Загалом вакцинацію проводитимуть у п’ять етапів. З 24 лютого щеплення роблять медичним працівникам, що контактують з хворими на COVID-19, військовим в зоні ООС, мешканцям та персоналу будинків для літніх – всього це близко 367 тис. людей. Протягом наступних трьох етапів вакцинуватимуть людей похилого віку, громадян з груп ризику та працівників критично важливих для держави структур. Решта українців зможе вакцинуватись вже під час п’ятого етапу.

Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак повідомив, що станом на день 1 березня усього вакциновано 208 військовослужбовців, 178 з них – військові медики. Скільки точно вакцинували в саме військових ООС, невідомо.

За зведенням щодо ситуації в районі операції ООС за 1 березня внаслідок підриву військового автомобіля на невідомому вибуховому пристрої один військовослужбовець отримав бойове поранення, ще вісім воїнів — бойове травмування. Захисників доправили до лікувального закладу.

Загалом станом на 2 березня в Україні вакцинували 4905 осіб, із яких 400 у Донецькій та 180 у Луганській областях. 1 березня щепилося 1764 осіб, із яких 180 осіб – у Донецькій та 70 осіб – у Луганській області. 

Утім, в Україні наразі не зафіксовано смертельних випадків внаслідок вакцинації від COVID-19, у тому числі і серед військових на Сході.

Раніше ми спростовували фейк про смерті українських військових після тестування на них американських вакцин.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний