НЕПРАВДА: Після вакцинації від COVID-19 семеро людей втратили здоров’я | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Після вакцинації від COVID-19 семеро людей втратили здоров’я

3 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
941

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що семеро людей втратили здоров’я після вакцинації. Так нібито зазначає Віктор Ляшко. Також розраховують, що кожні три з половиною години один українець прощається зі своїм здоров’ям.

Скриншот допису

 

Однак, це – неправда. 

Віктор Ляшко не повідомляв, що семеро українців втратили здоров’я. 

Під час онлайн-брифінгу 26 лютого 2021 року Віктор Ляшко повідомив про перші несприятливі події після імунізації, зокрема про 7 таких випадків. Але Ляшко зазначив те, що ці випадки є несерйозними, а можливі побічні ефекти передбачено інструкцією виробника вакцини.  

Максим Степанов зазначив, що серед побічних ефектів після вакцинації розглядають температуру, невелике підвищення тиску та почервоніння шкіри безпосередньо в місці вакцинації. 

У відео нижче пояснено, чому з’являються такі побічні реакції на вакцину.  Відомо, що біль на місці ін’єкції виникає через приплив крові внаслідок вакцини. Через це також може з’явитися температура або озноб. Побічні симптоми виникають не через сам вірус, а завдяки тому, що імунна система бореться з вірусом. Отже, більшість побічних реакцій – це нормальне явище, адже це означає, що вакцина діє. 

Наразі для вакцинації від COVID-19 в Україні використовують вакцину Covishield, яку виготовляють в індійському Інституті сироватки за ліцензією Oxford-AstraZeneca. Covishield рекомендована ВООЗ до екстреного використання.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний