НЕПРАВДА: ПЛР-тести перевіряють восьму хромосому людини, а не наявність COVID-19 | VoxUkraine

НЕПРАВДА: ПЛР-тести перевіряють восьму хромосому людини, а не наявність COVID-19

7 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
1559

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що вірусу COVID19 не існує, а ПЛР-тести використовують для перевірки генетичного матеріалу – восьмої хромосоми людини, а не не на наявність вірусу. Нібито саме тому майже всі тести позитивні. 

Проте, це – неправда.

ПЛР-тести виявляють наявність вірусу SARS-CoV-2, а не тестують восьму хромосому людини. Тези про восьму хромосому – вигадки. Про це вже писали незалежні іноземні фактчекери.

Вірус SARS-CoV-2 існує, це доведено науково. Він має природне походження, належить до сімейства Coronaviridae і має одноланцюговий геном позитивного чуття РНК. Коронавірус був виявлений у людей та інших ссавців. 

Метод «полімеразної ланцюгової реакції» (ПЛР) винайшов Керрі Мулліс і він не говорив, що ПЛР-тестування не варто застосовувати для виявлення вірусів. Походження цього фейку прослідковується із вибіркового цитування статті про ВІЛ та СНІД 1996 року, яку написав не Мулліс, а Джон Лаурітсен. Про це ми вже писали тут.

До того ж, ПЛР є тим самим «золотим стандартом», який допомагає ідентифікувати новий вірус. Ми неодноразово писали про їхню ефективність, наприклад, тут і тут.

Тест на COVID-19 виявляє окремо SARS-CoV-2, а не генетичний матеріал людини та будь-які РНК-віруси у людини.

Кожен вірус має свій власний зразок РНК-матеріалу. Тест полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), який використовується для виявлення нового коронавірусу, працює шляхом виявлення присутності саме його РНК у зразку мазка. Про це писали й іноземні дослідники (наприклад, тут і тут). 

До того ж, точність ПЛР-тесту у лабораторних умовах становить 96%.

Хворі на коронавірус, які не мають симптомів захворювання, поширюють вірус і заражають інших людей. Саме тому людей з підтвердженим позитивним тестом на COVID-19, які не мають симптомів, слід ізолювати.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний