НЕПРАВДА: Показовий виступ українських пілотів на F-16 після завершення навчання

НЕПРАВДА: Показовий виступ українських пілотів на F-16 після завершення навчання

12 Січня 2024
FacebookTwitterTelegram
500

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому нібито українські пілоти керують F-16 та влаштували показовий виступ після навчання. 

Проте це — неправда. На відео не українські пілоти, а авіагрупа ВПС США «Буревісники» (Thunderbirds). 

Скриншот допису 

За зворотним пошуком нам вдалося з’ясувати, що на відео не українські пілоти, які керують літаками F-16. На кадрах авіадемонстраційна група ВПС США Thunderbirds. Їх можна впізнати за спеціальним камуфляжем на літаку. 

Зліва — один із виступів авіагрупи у 2012 році. Справа — фейкове відео

Thunderbirds — це офіційна авіадемонстраційна група ВПС США. Її створили 25 травня 1953 року. Підрозділ виступає з власним авіашоу перед людьми у всьому світі. Вони демонструють не лише власний професіоналізм, але й можливості багатоцільового винищувача ВПС США — F-16 Fighting Falcon. 

Тоді як навчання українських пілотів продовжується. 1 листопада 2023 року речник Пентагону генерал Патрік Райдер вказав, що навчання українських пілотів може тривати від 5 до 9 місяців. 5 січня 2024 року він заявив, що українські пілоти, які тренуються на винищувачах F-16 у США, завершать навчання пізніше цього року. Наразі групи українських пілотів та авіаційних груп продовжують навчання у Великій Британії, США, Канаді, Польщі, Румунії та Данії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний