НЕПРАВДА: Поки Україна починає експортувати зерно, в Одесі люди стоять у величезній черзі за хлібом

НЕПРАВДА: Поки Україна починає експортувати зерно, в Одесі люди стоять у величезній черзі за хлібом

22 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
541

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

1 серпня перше судно з українським продовольством вийшло з Одеського порту. На тлі цього російські медіа розповсюдили відео, де нібито жителі Одесі стоять у черзі за хлібом. Також під деякими відео користувачі вказали адресу, де утворилася велика черга — вулиця Давида Ойстраха, 24.

Однак на цьому відео немає доказів, що черга утворилася через нестачу хлібу. Крім того, в Україні є достатні запаси продовольства, експорт зернових не призведе до голоду.

Скриншоти з відео

Якщо скористатися Google Maps у режимі перегляду вулиць, то на вулиці Давида Ойстраха дійсно можна помітити схожий двір та житлові будинки. Ми виділили такі схожі елементи: дерево та стовп на подвір’їі; форма вікон та балконів житлового будинку; розташування кондиціонерів на житловому будинку (водночас на відео 2022 року можна помітити більше кондиціонерів, оскільки останнє фото цього будинку в Google Maps зробили в 2015 році)

Відео, опубліковане в 2022 році

Фото з Google Maps, 2015

Відео, опубліковане в 2022 році

Фото з Google Maps, 2015

Відео з чергою почали поширювати з 31 липня 2022 року. Нам не вдалося знайти це відео в період до 31 липня. На самому відео немає елементів, які би вказували на дату зйомки.

Наразі неможливо точно встановити, коли й через що могла утворитися така велика черга. У дворі біля цього жилого будинку немає великих продуктових магазинів. Також за цією адресою немає постійних точок видачі гуманітарної допомоги в Одесі

Проте можна з упевненістю сказати, що це відео жодним чином не доводить існування яких-небудь проблем із продовольством у місті. 4 серпня Сергій Братчук, речник Одеської обласної військової адміністрації, заявив, що Одеса повністю забезпечена продовольством. У місті продовжують працювати продуктові ринки та магазини.

Раніше VoxCheck неодноразово писав, що Україна виробляє значно більше продовольства, ніж споживає. Наприклад, цього року в Україні планують зібрати пшениці в 5 разів більше, ніж потрібно для потреб населення.

Експорт зернових є важливим джерелом наповнення державного бюджету, особливо в умовах занепаду багатьох секторів економіки через війну. Нещодавно міністр аграрної політики заявив, що Україна очікує отримати від експорту зернових щонайменше 20 млрд дол. до кінця року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний