НЕПРАВДА: Поліція Лондона відкрила кримінальне провадження через вакцинацію від COVID-19 у Великій Британії

НЕПРАВДА: Поліція Лондона відкрила кримінальне провадження через вакцинацію від COVID-19 у Великій Британії

31 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
457

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що в Англії поліція Лондона (The Metropolitan Police) відкрила кримінальне провадження за злочини проти людства. У публікації додають відео із записом розмови про відкрите кримінальне провадження за запровадження вакцин від COVID-19 у Великій Британії, а також стверджують, що внаслідок цього провадження були закриті низка центрів вакцинації.

Утім, це — неправда. Цей фейк вже спростовували незалежні фактчекери з Logically та Reuters.

Як підтвердження того, що поліція в Англії відкрила кримінальне провадження щодо використання вакцин від COVID-19 у Великій Британії автори дописів вказують номер справи — CRN (Crime Reference Number). Однак, присвоєння номеру справи відбувається одразу після того, як особа повідомить про ймовірний злочин. Утім, це не означає, що кримінальне провадження буде відкрите у цій справі.

Після того, як поліція отримує повідомлення про ймовірний злочин, слідчі повинні ознайомитись із документами, а тоді вирішити, чи є підстави відкривати кримінальне провадження.

У коментарі фактчекерам з Reuters речник поліції Лондона повідомив, що 20 грудня поліція отримала повідомлення про ймовірний злочин і офіцерам доручили ознайомитись із матеріалами, доданими до повідомлення. Це тривалий процес, однак наразі немає фактів, які б вказували на те, що злочин був скоєний. Кримінальне провадження у цій справі не розпочинали. Крім того, у поліції Лондона зазначили, що у зв’язку з цією справою не було закрито жоден вакцинний центр.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний