НЕПРАВДА: Поліція ловитиме ухилянтів на кладовищах

НЕПРАВДА: Поліція ловитиме ухилянтів на кладовищах

23 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
163

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у поминальні дні з 12 по 15 травня поліція планувала затримувати ухилянтів на кладовищах.

Утім, це — неправда. Представниця поліції повідомила про посилення заходів безпеки з 12 по 15 травня, але не заявляла про затримання ухилянтів. Українські ЗМІ не повідомляли про такі випадки під час відвідування кладовищ.

Скриншот публікації

Пропагандисти взяли уривок із випуску каналу ICTV у рамках телемарафону «Єдині новини» за 10 травня 2024 року. Заступниця начальника Департаменту комунікацій Нацполіції Юлія Гірдвіліс не робила подібної заяви, буцімто поліція ловитиме ухилянтів на кладовищах. Насправді в сюжеті йшлося про заходи безпеки під час поминальних днів у період підвищеної небезпеки з 12 по 15 травня. Поліція чергувала поблизу кладовищ, здійснювала вибіркову перевірку підозрілих осіб, щоб запобігти провокаціям та правопорушенням.

Речниця також наголосила, що відвідування кладовищ є ризикованим, особливо у прифронтових регіонах, оскільки росія може навмисно завдати удару по місцях великого скупчення людей. А в деяких регіонах діяла вибіркова заборона на відвідування кладовищ через підвищену мінну небезпеку. 

Подібні заходи безпеки під час Великодня та поминальних днів застосовувались правоохоронцями й у 2022 та 2023 роках. Також у 2021 році поліція патрулювала кладовища для контролю дотримання протиепідемічних правил.

У перевірених українських ЗМІ немає жодних повідомлень про затримання ухилянтів на кладовищах у 2024 році.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний