Beta

НЕПРАВДА: Польща, Швеція та Норвегія позиваються проти ВООЗ щодо інфікування Європи

14 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
6555

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють повідомлення, що нібито за інформацією Reuters Польща, Швеція та Норвегія подають позов проти ВООЗ щодо інфікування Європи, а затримані пілоти зізналися в розпиленні хімічної речовини, яка викликає хімічний пневмоніт. Також прикріплюють фото резервуарів у літаках, які нібито це підтверджують.

Зображення з посту, який поширюють.

 

Утім, наведені твердження не підкріплені жодними доказами, а резервуари на фото використовуються для інших цілей. 

Позову до ВООЗ щодо інфікування Європи не існує

Ми не знайшли жодних підтверджень існування позову до ВООЗ з боку Польщі, Швеції та Норвегії щодо “інфікування Європи”. Також, ми не знайшли будь-яких повідомлень новинного агентства Reuters про це.

Наведені твердження стосуються популярної теорії змови про “хімтрейли” – літаки, які нібито розпилюють у повітрі токсичні отруйні речовини з метою зараження населення. Раніше ми вже спростовували фейки про хімтрейли та хімічний пневмоніт

Резервуари на фото використовуються у якості баласту під час випробувань літаків

Автор посту використовує фото резервуарів, які насправді застосовуються в авіації для льотних випробувань. Під час тестування літаків, резервуари наповнюються водою або вивільняються для імітації різних навантажень.

Фото з сайту airliners.net.

Опис призначення резервуарів з сайту airliners.net.

Наприклад, одне з використаних у пості фото стосується літака Airbus A380-861 і взяте з сайту airliners.net (це видно по напису у правому нижньому куті фото). У описі фото на сайті вказують, що це недобудована кабіна тестового літака A380, а резервуари призначені для імітації ваги пасажирів при випробуваннях.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі