НЕПРАВДА: Польща забезпечить своїх пенсіонерів за рахунок населення приєднаних територій України

НЕПРАВДА: Польща забезпечить своїх пенсіонерів за рахунок населення приєднаних територій України

27 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
381

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію про те, як Польща буде забезпечувати своїх пенсіонерів. Зменшення кількості населення та працездатних громадян Польща буде компенсовувати за рахунок притоку нових громадян та натуралізації приєднаних західних територій України.

У матеріалі, який використали пропагандисти, справді йдеться про зниження кількості працездатного населення та майбутні проблеми пенсійної системи. Проте у тексті не згадують, що вирішувати ці проблеми будуть шляхом «натуралізації» населення приєднаних територій України.

У своєму тексті пропагандисти опираються на матеріал «Населення Польщі скоротиться на 23% до 2100 року, а частка людей похилого віку подвоїться» видання Notes from Poland. 

У статті справді йдеться про те, що за даними Євростату, населення Польщі скоротиться з 38,5 млн людей до 29,5 млн до 2100 року. Також скоротиться працездатне населення: до 2100 року його кількість зменшиться на 10 млн людей. 

Такі дані показують, що Польщу можуть очікувати такі проблеми, як навантаження на пенсійну систему та нестача робочої сили. Так, українські біженці та мігранти частково закрили прогавини на польському ринку праці, але вони не вирішують демографічну кризу в Польщі.

У матеріалі не згадують, що проблеми з робочою силою та навантаження пенсійної системи Польщі будуть вирішувати шляхом окупації українських територій. Це лише чергове повторення фейкового російського наративу про те, що Польща хоче окупувати західні області України. VoxCheck вже спростував подібну російську заяву.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний