НЕПРАВДА: Польська мова може стати обовʼязковою для вивчення в Україні, бо може зʼявитися ЗНО з цього предмету

НЕПРАВДА: Польська мова може стати обовʼязковою для вивчення в Україні, бо може зʼявитися ЗНО з цього предмету

6 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
1543

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито польська мова може стати обовʼязковою для вивчення в Україні. У публікаціях пояснюють, що віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук зазначила, що потрібно ввести зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) з польської мови. 

Пояснюємо, що не так.

31 січня під час наради з представниками Міністерства освіти і науки й Українського центру оцінювання якості освіти віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук зазначила, що потрібно додати до переліку предметів, з яких проводиться ЗНО, польську мову. Це не означає, що екзамен з польської мови буде обовʼязковим.

Зовнішнє незалежне оцінювання, як і зазначають у дописах, є обовʼязковим випускним іспитом зі школи, однак його проводять не з усіх предметів, і навіть не всі з наявних предметів обов’язкові до складання.

Зараз ЗНО замінили національним мультитестом (НМТ). НМТ буде складатися з трьох блоків завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язковими є завдання з української мови та математики, а на вибір вступника — історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія чи фізика. Отже, не всі предмети, з яких можна скласти ЗНО, є обовʼязковими. Якщо польську додадуть до переліку предметів, то лише як іноземну мову. Вступник зможе обирати, яку з іноземних мов здавати: доступні зараз англійську, німецьку, французьку, іспанську або ж новий варіант — польську.

Ірина Верещук не говорила про те, що польська мова стане обовʼязковою для вивчення усіма школярами.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний