НЕПРАВДА: Поляки готуються до нападу на Україну, про це свідчить набір на військову службу у Польщі

НЕПРАВДА: Поляки готуються до нападу на Україну, про це свідчить набір на військову службу у Польщі

27 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
494

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що поляки активізували підготовку до захвату українських земель. Про це нібито свідчить набір на військову службу у Польщі, який розпочався 17 квітня та продовжиться до 21 липня. У публікаціях посилаються на статтю видання Ukrayina.pl

Утім, набір на військову службу у Польщі відбувається щорічно і він не означає підготовку до захоплення українських територій. 

Скриншот публікації

17 квітня Міністерство національної оборони Польщі оголосило початок військової кваліфікації у 2023 році. Загальнонаціональний військовий відбір триватиме до 21 липня 2023 року. 

Військова кваліфікація не означає мобілізацію, але уникати її проходження не можна. Головною метою військової кваліфікації є визначення здатності громадян Польщі нести військову службу та внесення їхніх даних у військовий облік. На облік мають стати усі чоловіки, яким у певному календарному році виконується 19 років, та жінки певних професій, які у 2023 році закінчують навчання на медичному та психологічному факультетах.  

Військову кваліфікацію у Польщі проводять щорічно. Утім, цього року її вперше проводять на підставі закону «Про захист Вітчизни», який збільшує фінансування армії з нинішніх 2% до 3% ВВП та майже у три рази збільшується чисельність армії. Законопроєкт був розроблений ще минулого року і безпосередньо не стосується нинішньої агресії рф. Пізніше польський прем’єр Матеуш Моравецький зазначив, що ухвалення закону є важливим з точки зору безпеки Польщі та всієї Європи, зокрема і через масштабну агресію рф проти України. 

Відповідно до закону «Про захист Вітчизни» у рамках військової кваліфікації здійснюють:

  • визначення придатності особи до військової служби;
  • внесення даних особи до військового обліку;
  • надання інформації про види військової служби та можливості професійного розвитку у Війську Польському;
  • зарахування до пасивного резерву.

Людині, яка подає заяву на військову кваліфікацію, присвоюється звання рядового. У разі, якщо вона не зацікавлена в службі в армії, її переводять у так званий пасивний резерв. 

Отже, проведення військової кваліфікації у Польщі не означає те, що країна планує захоплення українських територій. У статті видання Ukrayina.pl., на яку посилаються автори публікацій, також не йдеться про те, що Польща планує напад на Україну. 

Російські ЗМІ просувають наратив, ніби Польща прагне захопити українські території. Варшава ці звинувачення неодноразово відкидала. Від початку повномасштабної агресії Польща засудила напад росії та запровадила низку санкцій проти країни-агресорки. Москва прагне погіршити україно-польські відносини, поширюючи фейки про наміри Польщі анексувати українські території.

Раніше ми спростовували те, що польська армія нібито набирає добровольців для захоплення України. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний