НЕПРАВДА: Порнографія не завжди шкідлива для дітей — звіт ЮНІСЕФ
Beta

НЕПРАВДА: Порнографія не завжди шкідлива для дітей — звіт ЮНІСЕФ

17 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
142

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що ЮНІСЕФ начебто заявив про те, що порнографія не завжди шкідлива для дітей. Стверджують, що у звіті ЮНІСЕФ нібито йдеться про те, що відмовляти дітям у доступі до порнографії — це порушувати їхні права. Також повідомляють, що ЮНІСЕФ нібито записував реакцію дітей під час перегляду порнографії, яка, як стверджують дописи, деструктивно впливає на дитячу нервову систему. 

Скриншот допису

Утім, ЮНІСЕФ не заявляв, що порнографія не завжди шкідлива для дітей. Подібну тезу вже спростували незалежні фактчекери зі Snopes.

Автор допису апелює до звіту ЮНІСЕФ “Інструменти забезпечення цифрового віку і права дітей в Інтернеті по всьому світу” за квітень 2021 року. Однак, у ньому не йдеться про те, що перегляд порнографії не завжди може бути шкідливим для дітей. Так само не йдеться про те, що відмовляти дітям у доступі до порнографії — це порушувати їхні права.

Натомість у звіті зазначають, що деякі країни роблять доступ до порнографії незаконним для всіх вікових груп, тоді як низка інших країн мають різні стандарти щодо того, який контент визначати як порно. Як результат, деякі навчальні матеріали, що стосуються сексуальності можуть підпасти під визначення “порно”.

Тезу про порушення прав дітей згадують у розділі “Батьківський контроль та нагляд”. Автори звіту наголошують, що батьківський контроль найімовірніше більше підходить для дітей молодшого віку, адже для дітей старшого віку такий підхід буде вважатися порушенням права на доступ до інформації та свободу вираження поглядів. У цьому розділі згадують вміст для дорослих, але у контексті встановлення фільтрів для запобігання до нього доступу дітей. 

У звіті також вказано, що наразі немає єдиної думки, наскільки перегляд порнографії шкідливий для дітей. Цьому твердженню слідувала дискусія про доступ дітей до порнографії, частоту її перегляду, а також ступінь заподіяної шкоди внаслідок перегляду порнографії. Все ж у звіті ЮНІСЕФ не зазначалося, що перегляд порнографії не шкодить дітям. У ньому було вказано, що дослідження ступеня шкоди є складним та недостатнім.

У звіті цитують європейське опитування “Діти ЄС онлайн” (“EU Kids Online”). У ньому дітей запитували, чи бачили вони сексуальні зображення в Інтернеті або офлайн за останній рік і як вони відреагували на це. Однак, у опитуванні чи звіті не вказано те, що ЮНІСЕФ давала дітям дивитися порнографію. 

У коментарі для Snopes представник ЮНІСЕФ зазначив, що звіт видалили через те, що його зміст спотворили таким чином, що він не відображав позицію ЮНІСЕФ.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний