НЕПРАВДА: Посольство США в Києві та консульство в Одесі припинили свою роботу

НЕПРАВДА: Посольство США в Києві та консульство в Одесі припинили свою роботу

28 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
1240

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 16 липня 2022 року в мережі поширюють інформацію про припинення роботи посольства США в Києві та консульства в Одесі. Також у публікації згадують заклик влади США до своїх громадян покинути Україну.

Однак посольство США в Києві не припиняло свою роботу, а консульство в Одесі не працює з 1918 року.

Скриншот публікації

14 липня 2022 року посольство США в Україні звернулося до своїх громадян із закликом негайно виїхати з України, використовуючи приватні наземні транспортні засоби, якщо це безпечно, та не в’їжджати в Україну через бойові дії. Також закликали уникати скупчення людей та дотримуватися правил безпеки під час обстрілів.

Проте підтверджень припинення роботи посольства США в Києві немає. На офіційному сайті посольства чи в соціальних мережах немає повідомлень про це. Посольство США в Україні публікувало декілька попереджень про небезпеку ситуації у лютому, травні та липні 2022 року.   

14 лютого 2022 року посольство США в Києві тимчасово перенесли до Львова через російську агресію. 18 травня 2022 року посольство США офіційно поновило свою роботу в Києві. Станом на 22 липня 2022 року посольство не припиняло роботи в Києві.

Інформація про припинення роботи консульства США в Одесі є неправдивою. У переліку консульств Одеси немає консульства США. 

Існують згадки про роботу Консульства США в Одесі з 1830 по 1918 рік. У 2013 році за участі посла США в Україні Джона Теффта було урочисто відкрито меморіальну дошку на пам’ять про Американське консульство в Одесі на будівлі, в якій було розташоване консульство з 1884 по 1891 роки. Іноді США надавали консульські послуги в Одесі, але не на постійній основі, а у формі консульського візиту. Востаннє такий візит відбувся 18 листопада 2019 року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний