НЕПРАВДА: Представниця Всесвітнього економічного форуму заявила, що наближаються постійні кліматичні обмеження

НЕПРАВДА: Представниця Всесвітнього економічного форуму заявила, що наближаються постійні кліматичні обмеження

23 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
322

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому дочка засновника Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) Клауса Шваба, членкиня виконавчого комітету організації Ніколь Шваб, нібито заявила, що наближаються постійні кліматичні обмеження. Автори вказують, мовляв, на панельній дискусії ВЕФ у 2020 році вона зізналась, що пандемія COVID-19 допомогла перевірити, як громадськість дотримуватиметься плану організації щодо реалізації програми «Велике перезавантаження». Вони переклали частину цитати, де Шваб сказала: «…я вбачаю в цьому приголомшливу можливість справді здійснити це “Велике перезавантаження»”.. і використати ці важелі, які сьогодні є в політиків, у такий спосіб, який раніше був неможливим, для створення змін, які не є поступовими».

Утім,  твердження про те, що Ніколь Шваб говорила про кліматичні обмеження — неправдиве, автори самі додали ці тези, а також процитували її слова у пості не повністю.

Скриншот допису 

Всесвітній економічний форум (ВЕФ) — це міжнародна організація державно-приватного співробітництва. Члени форуму прагнуть показати, що підприємництво може діяти в глобальних суспільних інтересах. Організація залучає провідних політиків, бізнесменів, культурних та інших діячів до формування глобальних, регіональних і галузевих програм. У своїй роботі ВЕФ концентрується на 3 темах: дослідженні впливу трансформації систем виробництва на економіку, екологію, культуру тощо; розв’язанні глобальних проблем людства за допомогою державно-приватної співпраці; протистоянні викликам глобальної безпеки.

У відео, яке поширили у мережі, вказана назва панельної дискусії «Нагальність глобального зеленого переходу». Ми знайшли повне відео промови членкині виконавчого комітету ВЕФ на круглому столі у 2020 році. Однак ні у відео, яке поширили у мережі, ні у відео з панелі немає слів про «кліматичні обмеження». Шваб пояснила, що пандемія показала як в екстреній ситуації, яка загрожує існуванню людства, все може змінюватись дуже швидко, якщо громадськість усвідомлює проблему.

«А по-друге, очевидно, що система.., яка у нас була раніше, не є стійкою. Тому я бачу в цьому величезну можливість здійснити Велике перезавантаження”. Ми можемо використати величезні потоки грошей, використати збільшені повноваження, які сьогодні мають політики, у спосіб, який раніше був неможливий. Усе для того, щоб створити зміни, які не є поступовими, але ми можемо озирнутися назад і сказати: “Це момент, коли ми дійсно почали ставити природу в основу економіки”», — повідомила експертка.  

У 2020 році тодішній принц Великої Британії Чарльз III і директор ВЕФ Клаус Шваб представили концепцію «Велике перезавантаження». Вона передбачає перехід від старої системи, яка виявилась неефективною під час пандемії COVID-19, до більшої уваги бізнесу до екологічних ініціатив, стимулювання підприємств для покращення екологічних, соціальних показників. За задумом авторів, ці зміни допоможуть відновити економіку після пандемії та покращити рівень життя, зменшивши безробіття, вдосконаливши закони щодо ведення торгівлі та розв’язавши проблеми охорони здоров’я. 

Шваб говорила про те, що такий підхід дасть нові можливості для створення робочих місць. Бізнес може процвітати, при цьому позитивно впливаючи на довкілля. За її словами, відновлення природи має відбуватись за сприяння політиків, підприємців та молоді. «Нам потрібно зробити дуже складний вибір. Є компроміси, але це наш шанс. Це про ризик і про стійкість тому, що майбутні потрясіння будуть ще гіршими, якщо ми не зробимо цього зараз», — заявила Шваб.  

Раніше ми спростовували фейк, ніби у рамках «Великого перезавантаження» ВЕФ запропонував заборонити м’ясо та молочні продукти до 2030 року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний