НЕПРАВДА: Прем’єр Австралії на камеру ставить собі вакцину з закритим шприцом | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Прем’єр Австралії на камеру ставить собі вакцину з закритим шприцом

31 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
488

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що прем’єр Австралії на камеру ставить собі вакцину з закритим шприцом.

Кадр з відео, яке поширюють. 

 

Утім, це неправда. Це вже спростували іноземні незалежні фактчекери з Reuters, The Associated Press, Agência Lupa.

По-перше, на відео не прем’єр-міністр Австралії, а прем’єрка австралійського штату Квінсленд Анастасія Палащук (Annastacia Palaszczuk). Прем’єром Австралії з 2018 року є Скотт Моррісон (Scott Morrison).

На фото зліва – прем’єрка штату Квінсленд (Австралія) Анастасія Палащук. На фото справа – прем’єр-міністр Австралії – Скотт Моррісон.

 

По-друге, Анастасію Палащук тоді вакцинували (від грипу). Але репортери не встигли зробити вдалого кадру, тому і попросили політика “повторити” вакцинацію для зйомки.

У відео, записаному місцевою газетою 7News Brisbane, зображена повна ситуація. Після того, як Палащук вакцинували, фотограф попросив «зробити це знову», бо йому не вдалося зробити фото. Реагуючи на прохання, медсестра підносить шприц із захисним ковпачком для позування. 

Подібний фейк ми вже спростовували в контексті Ізраїлю. Тоді політика вакцинували під час першого дубля, а поширювали другий дубль відео.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний