НЕПРАВДА: Прем’єр-міністр Італії та журнал «Time» передбачили чипування людства
Beta

НЕПРАВДА: Прем’єр-міністр Італії та журнал «Time» передбачили чипування людства

16 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
197

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

В українському сегменті Facebook поширюють відео Катерини Коваленко, блогерки російського походження, яка живе в Італії, чиї тези ми вже спростовували раніше. Цього разу Катерина Коваленко стверджує, що прем’єр-міністр Італії у своїй нещодавній промові перед урядом оголосив план ЄС чипувати населення до 2026 року. Також вона зазначає, що на одній із обкладинок журналу “Time” нібито проілюстровано плани чипувати людство до 2045 року.

Скріншот відео, де зображено обкладинку Time, яка наводиться як доказ планів з чипування населення

Утім, це неправда. Далі пояснюємо чому. 

Прем’єр-міністр Італії, Маріо Драгі, 20 жовтня дійсно виступив із промовою перед італійським парламентом. Під час промови політик підняв питання того, що Європа відстає від США і Китаю у виробництві чипів. Із огляду на це, Драгі закликав уряд та парламент сприяти тому, щоб  до 2030 року ЄС виробляв 20% чипів у світі. Важливу роль у досягненні цього відіграє “European Chips Act”, який авторка відео, Катерина Коваленко, назвала документом, який на офіційному рівні закріплює плани чипувати європейців.

Насправді все вищесказане не має жодного стосунку до чипування людей. Мова йде про чипи, які використовують в електроніці. У багатьох європейських країнах, в Італії зокрема, виробництво електроприладів та машинобудування є важливою частиною національних економік. Чипи необхідні для роботи всіх приладів. Ба більше, найпрогресивніші чипи означають технологічне та промислове лідерство. Але в останні роки ЄС стає залежним від їхнього імпорту зі США та Китаю.  

У цій ситуації для Європи важливо налагодити власне виробництво чипів, щоб розірвати залежність. Саме про це говорив Маріо Драгі. А European Chips Act, який Коваленко згадує як план чипування населення, це лише програма, яка є візією подальшої спільної роботи європейських країн для збільшення виробництва власних чипів. Ні у промові Драгі, ні у документі не згадано про виробництво чипів для людей — мова йде виключно про обладнання для електроніки.

Обкладинка журналу “Time”, яку блогерка показує як іще один доказ того, що населення Землі будуть чипувати датована 2011 роком. Стаття “2045: The Year Man Becomes Immortal” розповідає про Рея Курзвейла — головного інженера компанії “Google”. Курзвейл описує безпрецедентний розвиток комп’ютерів, який змінює людську цивілізацію. На думку інженера, людство повністю трансформується приблизно через 30 років від моменту публікації статті, тобто орієнтовно у 2045 році. На той час машини, на думку автора, стануть невід’ємною частиною людського життя та доповнюватимуть людське тіло. 

Варто зазначити, що у статті “Time” немає жодної згадки чи заклику до чипування людей. Вона лише описує, як зростає роль машин у житті людей. Оцінки Курзвейла це лише один із багатьох можливих сценаріїв подальшого розвитку людства. Мова йде про те, як машини допомагатимуть людям ставати більш досконалими та робити те, на що раніше люди були незадтні. Він не робить ні точних прогнозів, ні закликів до масового “чипування” поготів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний