НЕПРАВДА: Прем’єрка Нового Південного Уельса пішла у відставку після отримання хабарів від Pfizer та AstraZeneca

НЕПРАВДА: Прем’єрка Нового Південного Уельса пішла у відставку після отримання хабарів від Pfizer та AstraZeneca

25 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram
560

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що Гледіс Береджіклян (Gladys Berejiklian), прем’єрка австралійського штату Новий Південний Уельс, пішла у відставку після отримання хабара в розмірі $65 млн від компаній Pfizer та AstraZeneca. До тексту автор допису прикріплює кілька скриншотів: новину про відставку прем’єрки через розслідування в корупційній справі та пост з Twitter про те, що вчені, відповідальні за дослідження вакцин, отримали $65,3 млн у грантах від уряду Австралії.

Крім того автор розповсюджує інформацію про “вигаданий” вірус SARS-CoV-2, “небезпечні вакцини”, називає маски “намордниками”, та звинувачує в організації пандемії фармацевтичну мафію, яка нібито складається з міжнародних організацій (МВФ, ВООЗ) та великих корпорацій.

Скриншоти, які поширюють у дописі

Утім, Гледіс Береджіклян пішла відставку через корупційне розслідування, яке не стосується компаній Pfizer та AstraZeneca.

1 жовтня 2021 року Незалежна комісія з боротьби з корупцією, державне антикорупційне агентство в Австралії, оприлюднила деталі розслідування, в якому фігурує Гледіс Береджіклян, тодішня прем’єрка штату Новий Південний Уельс. Її підозрюють у порушенні суспільної довіри та сприянню корупції. 

Підозра пов’язана з відносинами між Гледіс Береджіклян та Дерілом Магвайром (Daryl Maguire), колишнім членом парламенту Нового Південного Уельсу (1999-2018), проти якого антикорупційна комісія веде розслідування з 2020 року. Вперше він потрапив у корупційний скандал ще в 2018 році, коли виявилося, що він збирався отримати особисту вигоду від угоди інвесторів про купівлю нерухомості. 

12 жовтня 2020 року в показаннях для слідства Гледіс Береджіклян підтвердила, що знаходилася у близьких стосунках із парламентарем у 2015-2020 роках. Слідство підозрює, що у період 2012-2018 років вона мала конфлікт інтересів та могла ігнорувати або навіть сприяти корупційній діяльності Деріла Магвайра. Зокрема, комісія згадує два випадки, коли Гледіс Береджіклян могла мати конфлікт інтересів:

  • Урядовий грант для спортивної організації Australian Clay Target Association у 2017-2018 роках, від якого Деріл Магвайр імовірно отримував особисту вигоду. До 2017 року, коли грант ще очікував схвалення, Гледіс Береджіклян була головою скарбниці штату Новий Південний Уельс та керувала фондом, з якого і виділялися кошти для грантів.
  • Урядовий грант для консерваторії в Ріверіні, регіоні на території штату Новий Південний Уельс. У 2018 році Гледіс Береджіклян, уже на посаді прем’єрки штату, пообіцяла підтримати розвиток цієї установи. Можливий конфлікт інтересів полягає в тому, що консерваторія знаходиться у виборчому окрузі Вагга-Вагга. Деріл Магвайр був представником цього округу в парламенті штату.

1 жовтня Гледіс Береджіклян пішла у відставку з посади прем’єрки за власним бажанням. Незалежна комісія з боротьби з корупцією почала заслуховувати показання Гледіс Береджіклян з 18 жовтня 2021 року.

Щодо грантів для вчених, які досліджують COVID-19 та його профілактику, уряд Австралії дійсно фінансує ці розробки. Водночас це фінансування ніяк не пов’язане ні з Гледіс Береджіклян, ні з “хабарями” від фармацевтичних компаній. Наприклад, 2 червня 2020 року міністр охорони здоров’я Австралії заявив про виділення грантів на суму $66 млн протягом 2020-2021 років для розвитку досліджень, спрямованих на винайдення вакцин, ліків проти COVID-19, а також заходів для більш оперативного реагування на майбутні пандемії.

Крім того, автор допису на Facebook згадує фейки, уже спростовані VoxCheck. Нагадуємо, що:

  • Вчені довели існування вірусу SARS-CoV-2.
  • Вакцини проти COVID-19 суттєво зменшують ризики зараження, ускладнень та госпіталізації в разі захворювання.
  • Носіння масок є ефективною профілактикою захворювання на COVID-19.
  • Будь-які тези про існування таємного уряду, що складається з великих корпорацій, міжнародних організацій, є безпідставними.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний