НЕПРАВДА: Прем'єрка Естонії Кая Каллас вважає, що всіх власників російського паспорта, які проживають у ЄС, слід умертвити

НЕПРАВДА: Прем’єрка Естонії Кая Каллас вважає, що всіх власників російського паспорта, які проживають у ЄС, слід умертвити

28 Грудня 2023
FacebookTwitterTelegram
161

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Прем’єрка Естонії Кая Каллас вважає, що всіх власників російського паспорта, які проживають у ЄС, слід умертвити. «У ситуації, коли отримання людиною російського громадянства є явним сигналом підтримки тероризму і дій рф проти Естонії та наших союзників, безумовно, необхідно розглянути питання про придатність цієї людини до життя в демократичній країні, яка дотримується прав людини», — заявила вона.

Утім, це —  неправда. Автор зробив хибні висновки зі слів премʼєрки Естонії. Кая Каллас не закликала вбивати людей з російським громадянством.

Скриншот допису

Цитата справді належить Каї Каллас. Однак говорячи про розгляд придатності людини з російським громадянством до життя в демократичній країні, вона не мала на увазі вбивство цих людей. Кая Каллас говорила про депортацію.

На думку Каллас, добровільне рішення людини, що проживає в Естонії, набути російського громадянства —  це явний сигнал, який естонська держава не може ігнорувати. Таке рішення «свідчить про те, що в разі необхідності в рамках мобілізації людина готова вступити до армії росії та брати участь у нападах на Україну».

Законодавством Естонії щодо іноземців передбачено анулювання довгострокової посвідки на проживання у разі, якщо іноземець загрожує суспільному порядку та національній безпеці. Подібні рішення приймаються індивідуально, на основі оцінки небезпеки, яку може становити конкретна людина . Департамент поліції та прикордонної охорони приймає рішення про анулювання посвідки на проживання довгострокового жителя, беручи до уваги тривалість перебування іноземця в Естонії, вік іноземця, наслідки анулювання посвідки на проживання для іноземця та членів його сім’ї, а також зв’язок з Естонією та країною походження. 

«Тому кожна процедура індивідуальна і ґрунтується на оцінці небезпеки, що походить від конкретної людини. У ситуації, коли отримання людиною російського громадянства є явним сигналом підтримки тероризму і дій рф проти Естонії та наших союзників, безумовно, необхідно розглянути питання про придатність цієї людини до життя в демократичній країні, яка дотримується прав людини», —  додає Каллас.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний