НЕПРАВДА: Президент Чехії Петр Павел закликав відправляти росіян, які живуть на Заході, у концентраційні табори

НЕПРАВДА: Президент Чехії Петр Павел закликав відправляти росіян, які живуть на Заході, у концентраційні табори

22 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
447

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють уривок відео з інтерв’ю президента Чехії Петра Павла, де він закликає уважніше стежити за росіянами, які проживають на Заході, як це було з японцями в США під час Другої світової війни. Ці слова нібито вказують, що чеський президент виступає за створення для всіх росіян, які проживають у Європі, спеціальних концтаборів.

У інтерв’ю Петр Павел не закликає створювати концтабори для росіян, які проживають у Європі. Згадка про японських громадян у США була поясненням, що обмеження для громадян країни-агресора, які проживають в іншій країні, не є чимось новим.

Скриншот допису

15 червня 2023 року український підрозділ «Радіо Свобода» опублікував інтерв’ю з президентом Чехії Петром Павелом. 

У інтерв’ю Павел на запитання журналістки про ставлення до росіян, які проживають в Європі та не підтримують Кремль, відповів, що вони повинні перебувати під наглядом спецслужб. «Я гадаю, що в кількох війнах у минулому, коли війна триває, заходи безпеки стосовно громадян росії мають бути жорсткішими, аніж за нормальних умов. Всі росіяни, які живуть в західних країнах, мають більше бути під наглядом, порівняно з минулим. Бо вони є громадянами країни, яка веде агресивну війну. Мені шкода цих людей, але з іншого боку, коли ми подивимось у минуле, то коли почалась Друга світова війна, усі японці, які жили у Сполучених Штатах, були під суворим наглядом. Це просто ціна війни», — сказав Петр Павел. 

Пізніше речниця президента Чехії Маркета Ржегакова в електронному листі для «Радіо Свобода» уточнила, що мав на увазі Павел щодо спостережень за росіянами в Європі та прикладом японців у США. Нагляд повинен стосуватися тих росіян, які несуть ризики. Порівняння з японськими громадянами в США під час Другої світової війни були зроблені у контексті того, що обмеження для громадян країни-агресора — це не щось нове. Петр Павел не закликав створювати концтабори для росіян та інтернувати їх туди.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний