НЕПРАВДА: Президент Хорватії повідомив про припинення кампанії вакцинації проти COVID-19

НЕПРАВДА: Президент Хорватії повідомив про припинення кампанії вакцинації проти COVID-19

30 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
561

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що президент Хорватії Зоран Міланович нібито заявив, що вакцини проти COVID-19 заборонені у країні. Автори дописів посилаються на відео, на якому Міланович заявляє про те, що хорвати достатньо вакциновані.

Скриншот допису

Однак, президент Хорватії не зупиняв кампанію вакцинації в країні. Раніше про це писали незалежні фактчекери з Reuters та AFP fact checking

Відповідаючи журналісту 10 вересня 2021 року, Зоран Міланович заявив, що Хорватія достатньо вакцинована і населення країни не буде вакциновано більш ніж на 50%. За словами Зорана Мілановича, мета вакцинації полягає не в тому, аби знищити вірус. Він додав, що вакцинація проводиться для того, аби продовжити нормальне життя. Утім, президент не казав про те, що кампанія вакцинації у Хорватії припиняється.  

Ба більше, Хорватія є парламентською республікою, отже одноосібно президент не має повноважень припинити вакцинацію. Міністерство охорони здоров’я Хорватії відповіло AFP, що вакцинація не припинялася і не буде припинена у найближчому майбутньому. 

Зоран Міланочи щепився від COVID-19 7 січня 2021 року. Тоді ж він закликав жителей Хорватії вакцинуватися та заявив про те, що вакцини проти COVID-19 ефективні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний