НЕПРАВДА: Президент ПАР заявив про відмову країни від щеплень та заходів щодо COVID-19
Beta

НЕПРАВДА: Президент ПАР заявив про відмову країни від щеплень та заходів щодо COVID-19

30 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
221

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса (Cyril Ramaphosa) нібито заявив про відмову країни від подальших щеплень та заходів щодо COVID-19. 

Скриншот допису

Проте це не так.

Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса не робив заяв про відмову країни від вакцинації та карантинних обмежень. У промові, на яку посилаються в дописах, Рамафоса заявив, що держава прагне зробити вакцини доступними для всіх дорослих громадян Південної Африки. Сиріл Рамафоса зазначив, що вакцинація проти COVID-19 максимальної кількості людей є важливою для країни і є в інтересах усіх громадян

Також президент лише ПАР зазначив, що нікого не будуть примушувати вакцинуватись. Невакциновані громадяни не будуть обмежені в подорожах, відвідуванні шкіл та масових заходів. Примусової вакцинації в країні не буде.

Надзвичайний стан у ПАР діє з 15 березня 2020 року. Він передбачає кримінальну відповідальність за розповсюдження дезінформації щодо COVID-19, обов’язковий медичний огляд, лікування та самоізоляцію в разі підозри на COVID-19, обмеження з продажу алкогольних напоїв, обмеження відвідування низки закладів, обмеження на публічні зібрання тощо. Порушення правил передбачає штраф або арешт обвинуваченого. 

На початку грудня 2021 року Сиріл Рамафоса заявив, що уряд розглядає введення обов’язкової вакцинації для громадян ПАР, але остаточного рішення ще не ухвалили. Наразі лише 25,98% громадян Південно-Африканської Республіки пройшли повний курс вакцинації, а ще 5,12% — частковий.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний